روابط اجتماعی بین ساکنان چند ملیتی ایستگاه فضایی بین‌المللی چگونه است؟

برای بسیاری از مردم این سوال پیش آمده که روابط اجتماعی بین ساکنان چند ملیتی ایستگاه فضایی بین‌المللی چگونه است و آیا پیش‌بینی شده است که اگر اختلافی بین کیهان‌نوردان بوجود آید، چه باید کرد؟مطالب مرتبط

فضانوردان روس در ایستگاه فضایی بین المللی راهپیمایی کردند

دو فضانورد روس در تلاش برای حل رمز و راز مرتبط با یک حفره کوچک در اطراف یک فضاپیمای پهلو گرفته در ایستگاه فضایی بین المللی، راهپیمایی فضایی انجام دادند.

یک روس کارکشته و ۲ مبتدی، مسافران جدید ایستگاه فضایی بین‌المللی

فضاپیمای سایوز ام.اس-۱۱ در حالی که اولگ کانوننکو کیهان نورد با سابقه روسکاسموس، دیوید سنت ژاک فضانورد سازمان فضایی کانادا و مک کلاین فضانورد ناسا بر عرشه آن حضور داشتند بایکونور را به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی ترک کرد.

آموزش فضانورد روس برای کار با ابزارهای جدید ایستگاه فضایی بین‌المللی+عکس

اولگ کانوننکو فضانورد روسکاسموس که این روزها در بایکونور خود را برای ماموریت چهارم خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی آماده می‌کند، دوره آموزشی خاصی را در شرکت فناوری‌های فضایی انرگیا برای کار با سامانه‌های جدید دیده است.

هدیه کریسمس فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی چیست؟

ناسا روز ۴ دسامبر توسط فضاپیمای "دراگون" متعلق به شرکت اسپیس‌ایکس، محموله جدیدی را که بخشی از آن هدایای کریسمس فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بود، روانه این ایستگاه کرد و با موفقیت به دست آنها رساند.

فضانورد اماراتی در سال 2019 به ایستگاه فضایی بین المللی پرواز خواهد کرد

رئیس سازمان فضایی روسیه-روسکاسموس- گفت فضانورد اماراتی در سال 2019 به ایستگاه فضایی بین المللی سفر خواهد کرد.

آماده سفر به ایستگاه فضایی هستم

نیکلاس هیگ فضانورد پرواز ناکام سایوز ام.اس-۱۰ در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی ای.بی.سی آمریکا اعلام کرد: تمامی تلاش و وقت خود را برای پرواز به ایستگاه فضایی بین‌المللی و تامین آمادگی صرف می‌کند.

۴ دسامبر؛ سالروز نخستین دیدار با ایستگاه فضایی بین‌المللی

گرچه "زاریا" نخستین بخش از ایستگاه فضایی بین‌المللی روز ۲۰ نوامبر ۱۹۹۸ در مدار قرار گرفت اما چه این قطعه و چه بخش‌های دیگر بدون اتصال قسمتی که آن را می‌توان حلقه رابط با بخش روسی نام گذاشت عملا بی‌فایده بود. این حلقه اتصال می‌توانست اجازه دهد قسمت‌های آمر

فشار کاری کیهان‌نوردان روس در ایستگاه فضایی بین‌المللی افزایش می‌یابد

به دنبال کم شدن تعداد خدمه روس در ایستگاه فضایی بین‌المللی از سه نفر به دو نفر، کیهان‌نوردان روس فشار کاری بیشتری را باید تحمل کنند و زمان آزاد آنها کاهش یافته است.

ارسال محموله‌های دراگون به ایستگاه فضایی بین‌المللی

ناسا امروز با انتشار تصاویری نحوه ارسال محموله‌های دراگون به ایستگاه فضایی بین‌المللی را نشان داد.

ناو کیهانی سایوز ام.اس-۱۱ به ایستگاه فضایی بین‌المللی پیوست

ناو کیهانی سایوز ام.اس-۱۱ در ساعت ۹:۰۳ شب دوشنبه به وقت تهران به واحد پویسک ایستگاه فضایی بین‌المللی پیوست.

آغاز کار ربات "سایمون" در ایستگاه فضایی بین‌المللی

ربات "سایمون"(CIMON) کار خود را با گفتن اولین کلمات با یکی از اعضای خدمه ایستگاه فضایی آغاز کرد.

ربات پرنده ایستگاه فضایی بین المللی حرف زد

فضاپیمای اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی پیوست

ملحق شدن فضاپیمای اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی

ناو کیهانی سایوز ام.اس-11 با موفقیت در مدار قرار گرفت

ناو کیهانی سایوز ام.اس-11 در ساعت 11:31(بوقت گرینویچ) در حالی که اولگ کانوننکو کیهان نورد با سابقه روسکاسموس، دیوید سنت ژاک فضانورد سازمان فضایی کانادا و آنه مک کلاین فضانورد ناسا بر عرشه آن حضور داشتند بایکونور را به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی ترک گفت

جلوگیری از تصویب قطعنامه محدودکننده برنامه های فضایی ایران

سرپرست مرکز روابط و همکاری های بین الملل سازمان فضایی ایران از صیانت از حقوق فضایی کشور و جلوگیری از تصویب هرگونه رژیم حقوقی و یا قطعنامه محدودکننده برنامه­ های فضایی ایران خبر داد.

آدم برفی فضایی!

آژانس فضایی اروپا اخیرا در شبکه اجتماعی خود در اینستاگرام تصویری جالب از دو قمر زحل که تصویر یک آدم برفی را ایجاد کرده‌اند، به اشتراک گذاشته است.

مشکل ایستگاه مترو نوبنیاد برطرف شد

مدیر روابط عمومی مترو تهران و حومه با اشاره به نقص نفی ترمز در قطار ایستگاه نوبنیاد گفت: از ساعت 6:50 تا 7:40 این مشکل وجود داشته که با تلاش مهندسین این مشکل برطرف و در حال حاضر خدمت‌رسانی در این ایستگاه به حالت عادی بازگشته است.

کتابخانه‌ها فضایی برای پایگاه فرهنگی، اجتماعی و هنری است

یزد - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور گفت : کتابخانه‌ها ازجمله فضایی بسیار مناسب برای پایگاه‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری جامعه است که نقش مؤثری در ارتقای سطح آگاهی مردم دارد.

توسعه ۴ ایستگاه ماهواره‌ای چندمنظوره در کشور

رئیس سازمان فضایی ایران از توسعه ۴ ایستگاه ماهواره‌ای چندمنظوره در کشور خبر داد.