روابط اجتماعی بین ساکنان چند ملیتی ایستگاه فضایی بین‌المللی چگونه است؟

برای بسیاری از مردم این سوال پیش آمده که روابط اجتماعی بین ساکنان چند ملیتی ایستگاه فضایی بین‌المللی چگونه است و آیا پیش‌بینی شده است که اگر اختلافی بین کیهان‌نوردان بوجود آید، چه باید کرد؟مطالب مرتبط

برنامه کاری سرنشینان ایستگاه فضایی بین‌المللی تغییر می‌کند

به دنبال پرتاب ناموفق سایوز ام.اس-10 سرگئی کریکالف، مدیر اجرایی سازمان فضایی روسیه (روسکاسموس) نخستین تغییر درباره کاری ایستگاه فضایی بین‌المللی را اعلام کرد.

ایستگاه بین المللی فضایی در آستانه تعطیلی قرار گرفت

مسکو - ایرنا - رسانه های روسی از احتمال خالی شدن ایستگاه فضایی بین المللی از فضانوردان پس از بروز سانحه برای فضاپیمای سایوز خبر دادند.

سایوز ام.اس-10 آماده سفر به ایستگاه فضایی بین‌المللی+تصاویر

موشک سایوز اف-گ حامل سفینه فضایی سایوز ام.اس-10 سحرگاهان راهی سکوی پرتاب شد تا فردا دو خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی را به مدار زمین حمل کند. البته حمل موشک از سالن مونتاژ به سکوی پرتاب خود مراسم خاصی دارد که خواندنی است.

فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگشتند/ افراد جدید فردا اعزام می‌شوند+فیلم

در هفته‌ای که گذشت فضانوردان "ایستگاه فضایی بین‌المللی" با موفقیت به زمین بازگشتند.

طلوع مسحورکننده خورشید از منظر ایستگاه فضایی+تصاویر

همانطور که طلوع خورشید در زمین بسیار دلنشین و زیبا است از ایستگاه فضایی بین‌المللی نیز این زیبایی پیداست.

آخرین روزهای فضانوردان روی زمین/ هگ و اوچینین فردا عازم ایستگاه فضایی می‌شوند+تصاویر

دو کیهان‌نورد ناو کیهانی سایوز ام.اس-10 فردا عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهند شد آنها این روز ها خود را برای این ماموریت آماده می‌کنند.

صبح ایستگاه فضایی بین‌المللی/سالروز شروع فعالیت ناسا

پایگاه خبری "اسپیس"، منتخبی از تصاویر فضایی روزهای اخیر را منتشر کرد.

برای سفر به مریخ باید متحد شد

کارشناسان فضایی روسیه معتقدند با توجه به سنگینی هزینه و پیچیدگی فنی کار, برای پرتاب سفینه‌ای سرنشین‌دار به طرف مریخ باید همچون ایستگاه فضایی بین‌المللی, سازمان‌های فضایی روسیه, آمریکا و اروپا متحد شوند.

بازگشت ناو سایوز ام.اس-8 از سفر 6 ماهه

سفینه فضایی روسی سایوز که یک فضانورد روس و دو فضانورد ناسا سرنشینان آن بودند بعد از ماموریتی 197 روزه از فضایی ایستگاه بین‌المللی به زمین برگشت و در استپ‌های جنوب قزاقستان و در نزدیکی شهر ژزکازگان بر زمین نشست.

پرتاب بعدی سایوز در اوایل ماه دسامبر خواهد بود/ سفر فضانورد اماراتی به تعویق افتاد

مدیر اجرایی سازمان فضایی روسیه(روسکاسموس) در مصاحبه با شبکه تلویزیونی آر.تی روسیه درباره زمان پرتاب بعدی سایوز گفت که خدمه جدید در اوایل ماه دسامبر به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام خواهند شد.

حادثه در هنگام پرتاب موشک «سایوز» حامل دو فضانور روسی و آمریکایی +فیلم

موشک «سایوز» که حامل دو فضانور روسی و آمریکایی برای عزیمت به ایستگاه فضایی بین المللی بود، در هنگام پرتاب از پایگاه فضایی بایکانور دچار حادثه شده و سرنشینان آن مجبور به فرود اضطراری شدند.

نقص فنی، مأموریت فضاپیمای روسیه را ناتمام گذاشت+ عکس و فیلم

فضاپیمای «سایوز ام‌اس-10» روسیه که یک فضانور روس و یک فضانورد آمریکایی را به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل می‌کرد، به دلیل نقص فنی مجبور به بازگشت به زمین شد.

وقتی که ۶ ساعت تمام در "چمدان" هستید!

برای بسیاری از ما این سوال پیش می آید که فضانوردان در سفرهای طولانی در ایستگاه فضایی بین‌المللی چه می‌کنند؟ خیلی از افراد در رسانه‌های تصویری فیلم و عکس فضانوردان را در حال چرخش در حالت در بی‌وزنی یا بازی با توده آب و غیره را دیده‌اند و تصویری از زندگی سر

روسیه پرتاب فضاپیماهای سرنشین دار را متوقف کرد

مسکو - ایرنا - روسیه پس از سانحه ای که روز پنجشنبه برای فضاپیمای سایوز بوجود آمد و در نتیجه آن دو فضانورد روس و آمریکایی دقایقی پس از پرتاب به زمین بازگشتند، پرتاب فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی را به حالت تعلیق درآورد.

پیشنهاد احداث ایستگاه مترو در محدوده نمایشگاه بین المللی تهران

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به جلسه اعضای کمیسیون با مسئولان نمایشگاه بین المللی تهران گفت: در این جلسه پیشنهاد حداقل یک ایستگاه و حداکثر سه ایستگاه در خط 10 مترو تهران در محدوده نمایشگاه بین المللی تهران داده شد.

گام‌های زیرساختی برای نهادینه کردن علوم فضایی و کاربردهای آن در جامعه

سازمان فضایی ایران و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با امضای تفاهم‌نامه‌ای تصمیم گرفته‌اند تا با مشارکت و همکاری یکدیگر و با جلب حمایت از سایر فعالان حوزه فضایی، گام‌های زیرساختی و پایه‌ای را در نهادینه کردن علوم فضایی و کاربردهای آن

صنعت فضایی در خدمت رونق اقتصاد کشور/ برنامه‌ریزی برای تقویت ماهواره‌های دانشجویی

رئیس مرکز ملی فضایی گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های ۱۰ سال دوم در حوزه صنعت فضایی، توسعه فناوری و کاربرد آن در بخش اقتصادی است.

امروز به بهانه فروش اسلحه توسط کشورهای چند ملیتی انسان‌های زیادی کشته و مجروح می‌شوند

وزیر بهداشت گفت: زیاده خواهی صاحبان قدرت اقتصادی سبب ساز جنگ بین دولت‌ها می‌شود و انسان‌های زیادی به بهانه فروش اسلحه به کشورهای چند ملیتی کشته و مجروم می‌شوند.

برگزاری نمایشگاه فرهنگی فضایی مجازی درزاهدان

به مناسبت هفته نیروی انتظامی نمایشگاه فضایی مجازی با محوریت آموزش آسیب های فضایی مجازی توسط پلیس فتا در زاهدان برگزار شد.

ماهواره‌های دانشجویی برای پرتاب به خط شدند/ علم فضایی فرصت بزرگ خلق ثروت برای استارتا‌پ ها

رئیس سازمان فضایی از برنامه‌ریزی برای پرتاب چند ماهواره دانشجویی و همکاری با دانشگاهیان در زمینه اجرای برنامه‌های فضایی خبر داد و گفت: با وجود نشاط، امید و تخصصی دانشگاهیان نگرانی در حوزه فضایی نداریم.