روادید الکترونیکی برای گردشگران خارجی در اصفهان صادر می شود

اصفهان - ایرنا - رئیس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در استان اصفهان گفت: این نمایندگی درصدد است که زمینه صدور روادید الکترونیکی (بدون الصاق برچسب در گذرنامه) را برای گردشگران خارجی فراهم کند.مطالب مرتبط

حواشی طرح روادید بدون مهر/آمریکا را دور زدیم؟

رئیس سازمان میراث فرهنگی طرح روادید بدون مهری که دو ماه پیش وزارت خارجه آن را اجرایی کرده را تدبیری برای جذب گردشگران میداند طرحی که باز هم نمی تواند گردشگران را برای سفر به ایران ترغیب کند.

بافت تاریخی گرگان به استقبال گردشگران خارجی می رود

گرگان - ایرنا - شهردار گرگان، بافت قدیم این شهر را تنها بافت تاریخی زنده کشور بیان کرد و گفت: از این فرصت برای جذب گردشگران خارجی و داخلی به این شهرستان گردشگرپذیر استفاده می شود.

چشم نوازی برج‌های چند قلوی مبارکه برای جذب گردشگران

تنها برج‌های ۱۰و۱۸قلو کبوترخانه‌ی کشور شاهکار معماری قاجار در شهر زیباشهر شهرستان مبارکه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

گردشگران درمدرسه ناصریه گردهم می‌آیند/برگزاری کرسیهای اسلام‌شناسی

اصفهان -  مدیر مدرسه علمیه تاریخی ناصریه گفت: گردشگران داخلی و خارجی به شکل روزانه در مدرسه علمیه ناصریه درمسجد امام گرد هم می‌آیند و گاه ساعتها پاسخگوی آنها درباره مبانی دین اسلام هستیم.

افزایش ورود گردشگران به فارس

بیش از 4 میلیون گردشگران داخلی و خارجی از جاذبه های گردشگری فارس بازدید کردند.

سه چهارم گردشگران خارجی از راهنمای گردشگری استفاده نمی کنند

مشهد- ایرنا- رئیس هیات مدیره کانون انجمنهای صنفی کارگری راهنمایان گردشگری گفت: تنها یک چهارم گردشگران خارجی ورودی به ایران از خدمات راهنمایان گردشگری بهره می گیرند لذا ضریب نفوذ راهنمایان گردشگری از مبدا تا مقصد در کشور ما بسیار کم است.

نرخ هتل‌ها بر مبنای ریال تعیین می‌شود/گردشگران خارجی می‌توانند دلار بپردازند

معاون گردشگری گفت: بر مبنای دستورالعمل نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری، نرخ هتل‌ها به صورت ریال تعیین می‌شود اما گردشگران خارجی می‌توانند نرخ ریالی را براساس نرخ روز بانک مرکزی به دلار یا یورو بپردازند.]]>

منطقه آزاد ماکو مقصدی مناسب برای گردشگران

ارومیه- ایرنا- منطقه آزاد تجاری ماکو در شمال غربی ایران واقع شده و دومین منطقه آزاد تجاری بزرگ جهان است که با طبیعت بکر و بی نظیر در دامنه کوه آرارات، مقصدی مناسب برای گردشگران داخلی و خارجی است.

جام جهانی ۲۰۱۸ گردشگران روسیه را ۱۵ درصد بیشتر کرد

روسیه از افزایش شمار گردشگران خارجی در این کشور تا ۱۵ درصد خبر داده و آن را مرهون جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ دانسته است.

اصفهان| حل مشکل آب اصفهان نیازمند اقدامی عالمانه و غیرسیاسی است

تشکل رویش نیروهای انقلاب خطاب به نمایندگان اصفهان درباره استعفای جمعی از مجلس بیانیه‌ای صادر کرد.

دانشگاه خواجه نصیر میزبان هفتمین کنفرانس بین المللی یادگیری الکترونیکی

مدیر مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه خواجه نصیری یادگیری الکترونیکی را بستری مناسب برای تحقق عدالت آموزشی دانست و گفت: سیزدهمین کنفرانس ملی و هفتمین کنفرانس بین المللی یادگیری الکترونیکی اول و دوم اسفندماه سال جاری در این دانشگاه برگزار می شود.

نمایشگاه گردشگری پارس فرصتی برای کسب گردشگران داخلی و خارجی

نمایشگاه گردشگری پارس با حضور فعالان حوزه‌های گردشگری از ۱۰ استان کشور و ۶ کشور خارجی در شیراز برپا شده است.

افزایش بازدید گردشگران داخلی و خارجی از آثار تاریخی قزوین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قزوین گفت: آمار بازدیدکنندگان خارجی نسبت به سال گذشته یک جهش بسیار خوب دارد و بیش از 12 هزار و 600 نفر گردشگر خارجی از بناهای استان به‌صورت رسمی بازدید کردند و در بحث اقامت هم به همین ترتیب بوده و آمار، برتری محسو

اعطای تندیس جایزه ملی یادگیری الکترونیکی به ۱۴ نفر

رئیس کرسی یونسکو در آموزش و یادگیری بر ضرورت قرار گرفتن یادگیری الکترونیکی به عنوان ابزار آموزش عمومی و رایگان تأکید کرد و گفت: در حال حاضر دنیا از سطح دانشگاهی آموزش به سطح شهروندی سوق پیدا کرده و آموزش الکترونیکی به منظور ابزاری برای ارتقای مهارت‌های حر

برج ایفل و موزه لوور بر روی گردشگران خارجی بسته شد

محصولات فراوری شده کشاورزی گلستان به 9 کشور خارجی صادر شد

گرگان - ایرنا - مدیر صنایع غذایی و تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت که طی هشت ماه نخست امسال 9 محصول فراوری شده توسط واحدهای صنایع تبدیلی این استان به 9 کشور خارجی صادر شد.

تامین زیرساختهای لازم برای بازگشت گردشگران عراقی

به دستور دادستان کل کشور خروج کالاهای اساسی همراه گردشگران عراقی از منطقه ممنوع است.

عملیاتی شدن صدور ویزای بدون برچسب/ثبت جهانی تقویم رویدادهای گردشگری

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از عملیاتی شدن صدور ویزای بدون برچسب خبر داد و گفت: الصاق ویزا و روادید در گذرنامه برای گردشگران از این پس الزامی نیست.

مهمترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته ای که گذشت

اصفهان- ایرنا- رسالت دانشجو مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی است، 6 میلیون یورو برای مدیریت یکپارچه منابع آب زاینده رود هزینه شد و سهم فرهنگ و هنر از بودجه کشور اندک است از جمله مهمترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته گذشته بود.

گلخانه نوگل و چایخانه پیربابا پذیرای گردشگران

گلخانه نوگل و درکنار آن چایخانه سنتی پیربابا در شرق اصفهان پذیرای گردشگران است.