روادید الکترونیکی برای گردشگران خارجی در اصفهان صادر می شود

اصفهان - ایرنا - رئیس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در استان اصفهان گفت: این نمایندگی درصدد است که زمینه صدور روادید الکترونیکی (بدون الصاق برچسب در گذرنامه) را برای گردشگران خارجی فراهم کند.مطالب مرتبط

حواشی طرح روادید بدون مهر/آمریکا را دور زدیم؟

رئیس سازمان میراث فرهنگی طرح روادید بدون مهری که دو ماه پیش وزارت خارجه آن را اجرایی کرده را تدبیری برای جذب گردشگران میداند طرحی که باز هم نمی تواند گردشگران را برای سفر به ایران ترغیب کند.

اصفهان| گردشگری مذهبی- اسلامی ظرفیت مناسبی برای جذب گردشگران خارجی

مدیر مدرسه علمیه ناصریه از لزوم گسترش گردشگری مذهبی- اسلامی با هدف جذب گردشگران خارجی خبر داد.

بافت تاریخی گرگان به استقبال گردشگران خارجی می رود

گرگان - ایرنا - شهردار گرگان، بافت قدیم این شهر را تنها بافت تاریخی زنده کشور بیان کرد و گفت: از این فرصت برای جذب گردشگران خارجی و داخلی به این شهرستان گردشگرپذیر استفاده می شود.

چشم نوازی برج‌های چند قلوی مبارکه برای جذب گردشگران

تنها برج‌های ۱۰و۱۸قلو کبوترخانه‌ی کشور شاهکار معماری قاجار در شهر زیباشهر شهرستان مبارکه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

متقاضیان طلاق برای مشاوره در سامانه الکترونیکی ثبت نام کنند

اصفهان- معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت: متقاضیان طلاق در سامانه الکترونیکی برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نام کنند.

گردشگران درمدرسه ناصریه گردهم می‌آیند/برگزاری کرسیهای اسلام‌شناسی

اصفهان -  مدیر مدرسه علمیه تاریخی ناصریه گفت: گردشگران داخلی و خارجی به شکل روزانه در مدرسه علمیه ناصریه درمسجد امام گرد هم می‌آیند و گاه ساعتها پاسخگوی آنها درباره مبانی دین اسلام هستیم.

آشوب های فرانسه و کاهش 50 درصدی گردشگران خارجی

تهران - ایرنا - رئیس اتحادیه هتلداران و رستوران‌داران فرانسه، ضمن 'فاجعه‌بار' توصیف کردن خشونت های شنبه سیاه در فرانسه، از کاهش پنجاه درصدی گردشگران خارجی به این کشور خبر داد.

سامانه ثبت الکترونیکی متقاضیان طلاق در اصفهان راه اندازی شد

اصفهان - ایرنا - معاون پیشگیری بهزیستی اصفهان از راه اندازی سامانه ثبت الکترونیکی متقاضیان طلاق در این استان با هدف پیشگیری و کاهش این آسیب اجتماعی خبر داد.

افزایش ورود گردشگران به فارس

بیش از 4 میلیون گردشگران داخلی و خارجی از جاذبه های گردشگری فارس بازدید کردند.

سه چهارم گردشگران خارجی از راهنمای گردشگری استفاده نمی کنند

مشهد- ایرنا- رئیس هیات مدیره کانون انجمنهای صنفی کارگری راهنمایان گردشگری گفت: تنها یک چهارم گردشگران خارجی ورودی به ایران از خدمات راهنمایان گردشگری بهره می گیرند لذا ضریب نفوذ راهنمایان گردشگری از مبدا تا مقصد در کشور ما بسیار کم است.

13 هزار و 500 تن فرآورده خام دامی از اصفهان صادر شد

اصفهان- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی اصفهان گفت: امسال بیش از 13هزار و 500 تن فرآورده خام دامی تحت نظارت های بهداشتی دامپزشکی از استان به خارج کشور صادر شد.

نرخ هتل‌ها بر مبنای ریال تعیین می‌شود/گردشگران خارجی می‌توانند دلار بپردازند

معاون گردشگری گفت: بر مبنای دستورالعمل نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری، نرخ هتل‌ها به صورت ریال تعیین می‌شود اما گردشگران خارجی می‌توانند نرخ ریالی را براساس نرخ روز بانک مرکزی به دلار یا یورو بپردازند.]]>

زیباترین خیابان جهان در آتش پاریسی‌ها/چرا فرانسه در لکه زرد و قرمز سفر گردشگران قرار نمی‌گیرد

یک فعال حوزه گردشگری کشور به تاثیر اعتراضات پاریسی‌ها بر مولفه گردشگری‌شان پرداخت و گفت: قرار گرفتن ایران در لکه زرد برای سفر؛ بیشتر مولفه سیاسی است درحالیکه امنیت شهرهای ایران برای گردشگران خارجی حتی از برخی شهرهای اروپایی بالاتر است.

گلعلی بابایی:گردشگر خارجی بسیجی مسجد نیست/ پیشنهاد چهار فصلی برای تورهای گردشگری سیاه در مناطق دفاع مقدس

یک فعال فرهنگی دفاع مقدس به تشریح گردشگری سیاه و پتانسیل‌های مناطق عملیاتی ایران برای گردشگران خارجی پرداخت و گفت: برای چهار فصل سال می‌توان تورهای گردشگری متفاوت از کاروان راهیان نور تعیین کرد ولی باید سازوکار آن با تعاریف توریست خارجی صورت پذیرد.

عروسک‌های چادری محبوب خارجی‌ها

«غیرممکن است گردشگران خارجی عروسک‌های جُلی را ببینند، بغل نکنند و نخرند. برخی از عروسک‌هایی که چادر دارند بیشتر مورد توجه آنها قرار می‌گیرد و معتقدند این پوشش برای مردم کشورشان که چنین چیزی ندارند، جذاب‌تر است.»

اصفهان| حل مشکل آب اصفهان نیازمند اقدامی عالمانه و غیرسیاسی است

تشکل رویش نیروهای انقلاب خطاب به نمایندگان اصفهان درباره استعفای جمعی از مجلس بیانیه‌ای صادر کرد.

جام جهانی ۲۰۱۸ گردشگران روسیه را ۱۵ درصد بیشتر کرد

روسیه از افزایش شمار گردشگران خارجی در این کشور تا ۱۵ درصد خبر داده و آن را مرهون جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ دانسته است.

دانشگاه خواجه نصیر میزبان هفتمین کنفرانس بین المللی یادگیری الکترونیکی

مدیر مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه خواجه نصیری یادگیری الکترونیکی را بستری مناسب برای تحقق عدالت آموزشی دانست و گفت: سیزدهمین کنفرانس ملی و هفتمین کنفرانس بین المللی یادگیری الکترونیکی اول و دوم اسفندماه سال جاری در این دانشگاه برگزار می شود.

اصفهان| سامانه ثبت الکترونیکی متقاضیان طلاق در 13 استان به طور همزمان راه‌اندازی شد

معاون اداره‌کل بهزیستی استان اصفهان از راه اندازی سامانه ثبت الکترونیکی متقاضیان طلاق در 13 استان به طور همزمان خبر داد.

افزون بر 1.4 میلیارد دلار کالا از استان اصفهان صادر شد

کاشان – ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت : در سال جاری یک میلیارد و 473 میلیون دلار کالا از این استان به 96 کشور جهان صادر شده است.