رشد واردات الکترودهای زغالی در آمارهای تجارت خارجی+جدول

بر اساس آمارهای تجارت خارجی در 6ماهه نخست سال، واردات الکترودهای زغالی رشد 382 درصدی داشته است.مطالب مرتبط

افت 30 درصدی واردات موز به کشور + جدول

بررسی آمارهای تجارت خارجی نشان میدهد، در 8 ماهه ابتدایی سال واردات موز با افت قابل توجه 30 درصدی مواجه شده است.

تداوم افزایش واردات رسمی موبایل با وجود تثبیت قیمتهای نجومی در بازار+جدول

بررسی آمارهای تجارت خارجی نشان میدهد، تا آبان ماه امسال واردات گوشی تلفن همراه نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد 19 درصدی بوده است.

کاهش چشم‌گیر واردات قطعات خودرو با درصد ساخت داخل بالا+جدول

بررسی آمارهای تجارت خارجی نشان میدهد، واردات قطعات منفصله با ساخت داخل بیش از 50 درصد با افت قابل توجه و واردات قطعات خودرو با ساخت داخل زیر 30 درصد با افزایش 15 درصدی مواجه شده است.

تجارت خارجی در نیمه آذرماه/ واردات نصف شد

در نیمه آذرماه این صادرات بوده که از واردات پیشی گرفته و اختلاف حدود دو برابری ایجاد کرده است.

خودتحریمی، هم وزن تحریم خارجی به اقتصاد کشور فشار می‌آورد

رئیس مجمع واردات با اشاره به نقش تجارت خارجی در بهبود شرایط اقتصاد کشور گفت: خودتحریمی، بلای جان اقتصاد ایران شده و هم وزن تحریم های خارجی، اقتصاد کشورمان را تحت فشار قرار داده و تضعیف کرده است.

واردات محصولات معدنی 27 درصد کاهش یافت

تهران- ایرنا- بررسی عملکرد تجارت خارجی کشور در هشت ماهه امسال حاکی از واردات بیش از 2 میلیارد و 291 میلیون دلار محصولات معدن و صنایع معدنی از ابتدای امسال است که در همسنجی با پارسال 27 درصد کاهش دارد.

واردات نفت چین به بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز رسید

آمارهای گمرک چین نشان می‌دهد برای نخستین بار در تاریخ چین واردات نفت این کشور در ماه نوامبر به بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز رسید.

ممنوعیت واردات برنج فعلاً منتفی است

مدیر کل تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به کسری برنج در کشور، گزینه ای برای ممنوعیت واردات آن نداریم زیرا در غیر این صورت قیمت هرکیلوگرم برنج خارجی در بازار به 11 هزار تومان و برنج ایرانی به 20 هزار تومان می رسد.

دومین نوشیدنی پرمصرف جهان در ایران بی‌کیفیت شده!

واردات بی‌رویه چای خارجی دارای رنگ و اسانس، ذائقه مردم را از چای اصیل ایرانی به سمت رقیب خارجی خوش رنگ و لعاب سوق داده است.

حداقل 10 میلیارد دلار از واردات باید در داخل تولید شود/به دنبال اشتغال‌زایی با توزیع پول نیستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه حداقل 10 میلیارد دلار از واردات کشور باید در داخل تولید شود، گفت: اگر فقط 10 درصد واردات کشورهای همسایه را پوشش بدهیم می‌توانیم بالغ بر 100 میلیارد دلار صادرات به آنها داشته باشیم.

تفویض ثبت سفارش واردات به استانها/سهم۱درصدی معدن ازGDPشایسته نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تفویض ثبت سفارش واردات به استان ها خبر داد و از سهم ۱.۱ درصدی بخش معدن از GDP انتقاد کرد.

ارز اختصاصی برای واردات چند کالا تغییر کرد+سند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه به رئیس کل بانک مرکزی از تغییر در نوع ارز اختصاصی برای واردات چند کالا خبر داد.

پیشنهاد تشکیل وزارت صادرات/ خارجی‌ها سامانه نیما را نمی‌شناسند

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: سازمان توسعه تجارت، سازمانی واردات‌محور است و بهتر است یک سازمان مستقل برای صادرات و یا حتی وزارت صادرات برای توسعه اقتصادی کشور تشکیل شود.

واردات تجهیزات پزشکی از مالیات علی الحساب معاف شود

وزیر بهداشت در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد تا واردات قطعی تجهیزات پزشکی همانند دارو مشمول معافیت از پرداخت مالیات علی الحساب شود.

واردات تجهیزات پزشکی از مالیات علی‌الحساب معاف شود

وزیر بهداشت از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست تا واردات تجهیزات و ملزومات پزشکی مشمول معافیت پرداخت مالیات علی الحساب شود.

واردات بیش از 5 میلیون تن ذرت دامی در 8 ماه

تهران- ایرنا- بررسی آمارهای گمرک نشان می دهد در هشت ماه نخست امسال پنج میلیون و 506 هزار و 114 تن ذرت دامی به ارزش یک میلیارد و 281 میلیون و 547 دلار وارد کشور شده است. این محصول جزو کالاهای اساسی بوده که در مجموع 25.61 درصد سهم کالای وارداتی را در این مد

راه حل رئیس کل گمرک ایران برای مبارزه با قاچاق و شفافیت در تجارت خارجی

رئیس کل گمرک ایران گفت: با تبادل دیتا و اطلاعات ­با کشورهای عمده طرف معامله با ایران،​ می توان قسمت عمده قاچاق و شفافیت در تجارت خارجی را حل کرد.­

بسنده کردن به آمارهای کلی پاسخگوی نیازهای فرهنگی جامعه نیست

ایلام - معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با انتقاد از بیان آمارهای کلی در حوزه فرهنگ، گفت: باید به دنبال خروجی مناسب و کیفی از برنامه ها باشیم.

وجود 4 هزار معدن غیر فعال دارای پروانه در کشور / امکان قطع واردات 10 میلیارد دلاری

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از 10 هزار معدن دارای پروانه نزدیک به 6 هزار فعال هستند،‌گفت: در حال حاضر می توان به جای واردات 10 میلیارد دلار کالا از تولیدات داخلی استفاده کند.]]>

واردات نفت خام چین رکورد زد/واردات روزانه بیش از ١٠ میلیون بشکه

در ماه نوامبر، میانگین واردات روزانه نفت چین برای اولین بار، بیش از ۱۰ میلیون بشکه شد و رکورد قبلی واردات، که مربوط به ماه اکتبر بود را شکست.