مدرسه زبان خارجی ژاپن اسپانسر المپیک توکیو شد

مدرسه زبان خارجی ژاپن به عنوان حامی رسمی بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو معرفی شد.مطالب مرتبط

حضور تیم پناهجویان در المپیک 2020 توکیو

تهران - ایرنا - مطابق اعلام کمیته بین المللی المپیک (IOC) تیمی متشکل از پناهندگان کشورهای مختلف در بازیهای المپیک 2020 توکیو شرکت می کند.

تیم پناهندگان در المپیک توکیو شرکت می‌کند

با حمایت کمیته بین‌المللی المپیک قرار است تیم پناهندگان در المپیک 2020 توکیو حضور داشته باشد.

آرخی: هدفم کسب مدال در المپیک توکیو است

مرد نقره ای کشورمان در پرتاب وزنه گفت: هدف اصلی من کسب مدال در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

دیدار صالحی‌امیری با رئیس کمیته المپیک ژاپن

روسای کمیته‌های ملی المپیک ایران و ژاپن در جریان بازی‌ای المپیک جوانان 2018 با هم دیدار و گفت‌وگو کرد.

بانوی فوتبالیست همدان مسافر انتخابی المپیک توکیو شد

همدان- ایرنا- دبیر هیات فوتبال همدان گفت: زهرا خواجوی از فوتبالیست های نخبه این استان برای حضور پرقدرت در دور مقدماتی بازی های المپیک 2020 توکیو به اردوی تیم ملی دعوت شد.

ایران و ژاپن بر افزایش همکاری های ورزشی تاکید کردند

تهران- ایرنا- روسای کمیته المپیک ایران و ژاپن تداوم و افزایش همکاری های ورزشی بین تهران و توکیو را خواستار شدند که در این زمینه قرار است تفاهمنامه بین این 2 نهاد ورزشی در ماه آینده میلادی به امضا برسد.

جودوکار ارومیه ای به دنبال سهمیه المپیک توکیو است

ارومیه- ایرنا- جودوکار ملی پوش سنگین وزن /منهای 100 کیلوگرم/ ارومیه ای با ابراز خوشحالی از حضور در ترکیب تیم ملی بزرگسالان کشورمان گفت: هدف اصلی من کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو و افتخار آفرینی پس از سال ها برای ایران اسلامی در این رشته ورزشی است.

ژاپن از روسیه شکایت کرد

پکن- ایرنا- دبیر اول کابینه ژاپن اعلام کرد از طریق کانال های دیپلماتیک از مانورهای تیراندازی برنامه ریزی شده روسیه در نزدیکی جزیره اِتوروفو که توکیو آن را بخشی از سرزمین شمالی ژاپن می داند شکایت کرد.

هزینه‌های برگزاری المپیک توکیو به بیش از 26 میلیارد دلار می‌رسد

مسئولان کمیته برگزاری بازی‌های المپیک توکیو اعلام کردند هزینه آماده‌سازی بازی‌های 2020 به بیش از 26 میلیارد دلار خواهد رسید.

دیدار صالحی امیری با رئیس کمیته ملی المپیک ژاپن

روسای کمیته های ملی المپیک ایران و ژاپن با یکدیگر دیدار کردند.

ژاپن میزبان وزیران 52 کشور قاره آفریقا شد

پکن- ایرنا- مجمع اقتصادی «ژاپن و وزرای 52 کشور آفریقایی» با هدف شناسایی راهکارهای رشد قاره آفریقا و پاسخگویی به چالش های این قاره و بررسی راه های توسعه روابط ژاپن و آفریقا روز دوشنبه در توکیو برگزار شد.

شینزو آبه مذاکرات پیش روی ژاپن و روسیه را حیاتی خواند

تهران - ایرنا - نخست وزیر ژاپن بر این باور است که مذاکرات ماه آینده ژاپن و روسیه بسیار حیاتی خواهد بود، زیرا توکیو در تلاش برای حل و فصل مناقشات منطقه ای طولانی مدت با این کشور بر سر تعدادی از جزایر و همچنین امضای معاهده صلح پس از جنگ خواهد بود.

روابط ایران و ژاپن از پشتوانه ارتباطات مردمی و فرهنگی برخوردار است

تعدادی از مدیران و نمایندگان شبکه‌های تلویزیونی، رادیویی و برخی روزنامه‌های ژاپن با سفیر ایران در توکیو ملاقات و تبادل نظر کردند.]]>

دیدار صالحی امیری با رئیس کمیته المپیک ژاپن با محوریت المپیک ۲۰۲۰

رئیس کمیته ملی المپیک در جریان بازی‎های المپیک جوانان آرژانتین با همتای ژاپنی خود دیدار و گفتگو کرد؛ محوریت این دیدار المپیک آتی بود که به میزبانی ژاپنی‎ها برگزار می‎شود.

سلیمانی: ژاپن چیزی برای از دست دادن نداشت/ برنامه ما کنترل هیجان و استرس بود

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران پس از پیروزی برابر تیم ژاپن گفت: ژاپن سهمیه بازی های پارالمپیک توکیو را کسب کرده و خیلی راحت برابر تیم ایران بازی کرد چون چیزی برای از دست دادن ندارد.

تجربه کاربران خارجی از زبان‌فارسی/ موسیقی سنتی ایران عالی است!

برای من مانند زبان عشق است. اولین باری که آن را شنیدم به شدت غافلگیر شدم چرا که (متوجه شدم) شباهت‌های بسیاری بین کردی (زبان بومی من) و فارسی وجود دارد...

تیم ژاپن چیزی برای از دست دادن نداشت

جاکارتا - ایرنا - سرمربی تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران پس از پیروزی برابر تیم ژاپن گفت: ژاپن سهمیه بازی های پارالمپیک 2020 توکیو را کسب کرده و خیلی راحت برابر تیم ایران بازی کرد؛ چون چیزی برای از دست دادن نداشت.

روابط ایران و ژاپن از پشتوانه ارتباطات فرهنگی برخوردار است

پکن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با اشاره به روابط دوستانه توکیو - تهران اظهار داشت: روابط ایران و ژاپن، روابطی است که از قدمت تاریخی و نیز پشتوانه ارتباطات مردمی و فرهنگی برخوردار است.

سلطانی‌فر: کسب نتیجه تاریخی در المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امکانپذیر است‌

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: برنامه ریزی برای حضور موفق در بازی های المپیک و پاراالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از هم اکنون شروع شده و اعتقاد داریم با تمرکز در فاصله ۲ سال تا این رویداد کسب یک نتیجه تاریخی در المپیک و پارالمپیک هم امکانپذیر است‌.

توکیو از شرکت در رزمایش دریایی بین المللی انصراف داد

تهران - ایرنا - گاردین نوشت: توکیو با رد درخواست کره جنوبی مبنی بر خودداری از برافراشتن پرچم ژاپن در رزمایش بین المللی دریایی، از شرکت در این رزمایش پنج روزه به میزبانی سئول انصراف داد.