الحلبوسی تاکید کرد عراق روابط خود را با ایران حفظ خواهد کرد
مطالب مرتبط

تعمیق روابط با ایران سیاست عراق است

بغداد - ایرنا - 'محمد هاشم العانی' وزیر بازرگانی عراق تاکید کرد که تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران سیاست دولت کنونی عراق است.

آغاز نشست پارلمان عراق به ریاست "الحلبوسی"

رسانه‌های عراقی از آغاز نشست پارلمان عراق به ریاست محمد الحلبوسی خبر دادند.

خواهان تقویت روابط با آمریکا با حفظ استقلال عراق هستیم

بغداد - ایرنا - 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر عراق در تماس تلفنی 'مایک پنس' معاون رییس جمهوری آمریکا با وی، تاکید کرد که بغداد خواستار تقویت روابط با آمریکا در چارچوب حفظ استقلال و حاکمیت ملی عراق است.

دیدار سه جانبه نخست‌وزیر، رئیس‌جمهور و رئیس پارلمان عراق

یک روز پس از ناکامی «عادل عبدالمهدی» در تکمیل کابینه خویش، وی به همراه «محمد الحلبوسی» در کاخ ریاست جمهوری عراق حاضر شد.

تأکید ایران بر تأمین نیاز برق عراق

سفیر پیشین ایران در عراق و مشاور معاون اول رئیس‌جمهور در سفر به عراق، بر عمق روابط اقتصادی دو کشور و التزام به قراردادهای تأمین برق عراق، تأکید کرد.

برگزاری جلسه پارلمان عراق در سایه کشمش برای پست‌های کلیدی کابینه

جلسه عادی پارلمان عراق امروز شنبه با نیم ساعت تاخیر و با حضور 176 نماینده به ریاست محمد الحلبوسی برگزار شد.

گفتگو| نظر رئیس مجلس اعلای عراق درباره توسعه روابط اقتصادی با ایران

حمودی گفت: امروز عراق نیازمند سرمایه‌گذاری شرکت‌‌‌ها ایرانی است و مردم عراق تمایل دارند که رابطه اقتصادی خوبی با ایران داشته باشند.

رییس جمهور هند گسترش روابط با ایران را خواستار شد

"رام نات کوویند" ضمن ابراز خرسندی از روابط دوستانه و تاریخی هند و جمهوری اسلامی ایران ، بر لزوم گسترش این روابط به بیش از 13 میلیارد دلار فعلی تاکید کرد.

تلاش برای دوری عراق از ایران، خدمت به رژیم صهیونیستی است

بغداد - ایرنا - سخنگوی کتائب حزب الله عراق با اشاره به اقدامات ضد ایرانی اخیر آمریکا، هشدار داد که دور کردن عراق از ایران، خدمت به رژیم صهیونیستی و همچنین موجب وارد شدن زیان بزرگ اقتصادی به عراق خواهد بود.

عراق از حضور شرکت های ایرانی در روند بازسازی استقبال می کند

بغداد - ایرنا - حسن دانایی فر مشاور معاون اول و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه روز یکشنبه با بنگین ریکانی وزیر مسکن و شهرسازی عراق دیدار و گفتگو کرد.

افزایش تعرفه برق پرمصرف‌ها تا پایان آذرماه اعلام می‌شود/ایران پیگیر مطالبات فروش به عراق است

مدیرعامل توانیر با تاکید بر اینکه مصوبه اصلاح و افزایش تعرفه برق پرمصرف‌ها در مراحل نهایی تصویب خود در دولت قرار دارد و تا آخر ماه جاری نتیجه قطعی آن به مردم اعلام خواهد شد، گفت: ایران پیگیر مطالبات خود از عراق بابت فروش برق به این کشور است.

تاکید مسجدی بر آمادگی ایران برای مشارکت در بازسازی عراق

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد بر آمادگی کشورمان برای مشارکت در بازسازی مناطق متضرر از تروریسم در عراق تاکید کرد.

ایران نخستین کشوری بود که از عراق علیه داعش حمایت تسلیحاتی کرد

فرمانده نیروی هوایی ارتش عراق تاکید کرد که ایران نخستین کشوری بود که بدون چشم داشتی و بدون دریافت مابه‌ازایی، تجهیزات نظامی در اختیار عراق برای نبرد با داعش قرار داد.

ایران و پاکستان بر گسترش و تحکیم روابط دو کشور تاکید کردند

اسلام آباد - ایرنا - وزیر خارجه پاکستان و معاون سیاسی وزیر خارچه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در اسلام آباد دیدار و بر گسترش و استحکام روابط دو جانبه در زمینه های مختلف تاکید کردند.

احزاب کرد عراقی در تلاش برای بهبود روابط با ایران و ترکیه هستند

اربیل – ایرنا- یک سیاستمدار کرد عراقی در خصوص رویکردهای سیاسی احزاب کرد عراقی اعلام کرد دو حزب دموکرات کردستان عراق و اتحادیه میهنی کردستان عراق در تلاش جدی برای بهبود روابط خود با ایران و ترکیه هستند.

دیدار یک مقام ایرانی با رئیس گذرگاه‌های مرزی عراق

مشاور معاون اول رییس‌جمهور و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با رئیس هیات گذرگاه های مرزی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

رهبران چین و پاناما بر پیشبرد روابط دو کشور تاکید کردند

پکن- ایرنا- 'شی جین پینگ' رییس جمهوری چین و 'خوان کارلوس واردلا' رئیس جمهوری پاناما، توسعه مطلوب روابط دو جانبه و دستاوردهای همکاری «پس از برقراری روابط رسمی» را عالی ارزیابی کرده و بر پیشبرد روابط دو کشور تاکید کردند.

«عبدالمهدی» برای معافیت عراق از تحریم‌های ایران تلاش خواهد کرد

نخست‌وزیر عراق گفت که قصد دارد هیاتی‌ را به واشنگتن اعزام کند تا با مسئولان آمریکایی درباره استثنا شدن بغداد از تحریم‌ها علیه ایران گفت‌وگو کنند.

سیاست بغداد تعمیق روابط با تهران است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد ، در دیدار با وزیر بازرگانی عراق ابراز امیدواری کرد: روابط تجاری دو کشور بیش از پیش گسترش یابد .

تاکید وزیر خارجه پاکستان بر تحکیم روابط با ایران

وزیر امور خارجه پاکستان در دیدار با معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در اسلام آباد بر تحکیم روابط دو جانبه با ایران تاکید کرد.