روستای زنان معروف با پارچه‌های گل‌دار جهانی می‌شود/چرا طبقه مرفه افغان برای گردشگری ایران مهم است

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: در گفت‌وگو با افرادی که تورهای خارجی می‌آورند اذعان دارند که تورهای خارجی اقبال کمی برای اسکان در خانه مسافرها دارند و بسیاری از این‌ها در هتل‌ها اقامت می‌کنند.مطالب مرتبط

عروس‌های ابریشم پوش...

بافنده پارچه ابریشمی در راز و جرگلان خراسان شمالی از تبحر زنان این منطقه در بافت پارچه های تمام ابریشم تعریف کرده و گفته، تعدادی از زنان ترکمن در جشن و مراسم عروسی خود فقط از لباس‌های ابریشمی که پارچه‌های آنها در آن منطقه تولید می‌شود، استفاده می‌کنند اما

پتانسیل هر روستای ایران برای تبدیل به قطب گردشگری دنیا / ارزش طلایی سفره حلال برای مسافرت مسلمان جهان

رئیس یک سازمان بین‌المللی گردشگری حلال گفت:بخش بزرگی از سفرها و بازارهای هدف گردشگران در سرزمینهایی شناخته شده در کشورهای اسلامی است و یکی از اهداف توسعه گردشگری حلال،رهایی از وابستگی ذخایر نفتی و تحقق اقتصاد مقاومتی و معرفی جایگاه گردشگری ایران است.

حریفان جهانی تیم ملی بسکتبال سه نفره زنان مشخص شدند

تهران - ایرنا - تیم ملی بسکتبال سه نفره زنان ایران در جام جهانی با تیم های مغولستان، رومانی، چک و یک تیم دیگر هم گروه شد.

گلایه پارچه فروشان بجنورد از بی‌ثباتی قیمت پارچه

رئیس اتحادیه بزاران بجنورد از ثبات نداشتن قیمت پارچه‌ها گلایه کرد و گفت: متاسفانه قیمت پارچه ها پی در پی در حال تغییر و رو به افزایش است.

تنها 10 درصد پارچه های یزد در ایران تولید می‌شود

رییس اتحادیه بزازان یزد، عمده پارچه‌های بازار یزد را مربوط به تولیدات خارجی دانست و تصریح کرد: متاسفانه حدود 10 تا 15 درصد پارچه‌های بازار یزد در داخل کشور تولید و مابقی از خارج کشور تامین می‌شود.

معاون گردشگری روز جهانی راهنمایان گردشگری را تبریک گفت

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با صدور پیامی فرا رسیدن 21 فوریه روز جهانی راهنمایان گردشگری را به تمام فعالان این حوزه تبریک گفت.

اروپا به ایران برمی گردد؟

منابع آماری در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افت سفرهای گردشگران اروپایی به ایران خبر می‌دهند اما نمایشگاه‌های سفر و گردشگری در جهانی که هر روز حلقه تعامل با ایران را تنگ‌تر می‌کند فرصتی است برای جبران افتی که در یک سال گذشته گریبان سفرهای

اعلام ترکیب تیم تکواندو زنان ایران در جام ریاست فدراسیون جهانی

سازمان تیم‌های ملی فدرسیون تکواندو کشورمان اسامی زنان هوگوپوش اعزامی به سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی آسیا ۲۰۱۹ – کیش را معرفی کرد.

معاون گردشگری: کار راهنمایان گردشگری سخت‌تر از کارگری معدن است/خلیل‌آبادی: ما نفت را با التماس می‌فروشیم، اما درآمد ترکیه از گردشگری است

دوازدهمین گردهمایی روز جهانی راهنمایان گردشگری سراسر ایران با حضور مسئولان و اصحاب رسانه در موزه دفاع مقدس برگزار شد.]]>

کاتای تیمی زنان ایران به مدال نقره لیگ جهانی رسید

تهران - ایرنا - کاتای تیمی زنان ایران به مدال نقره لیگ جهانی کاراته در امارات دست یافت.

گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در ارگ کریم خان زند شیراز

ایرنا-شیراز- در دومین روز گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در شیراز از یادمان شهدا رونمایی و راهنمایان گردشگری ایران در پیاده روی نمادین خواستار ثبت مجموعه زندیه در میراث جهانی یونسکو شدند./عکس:رضا قادری

رشته کوههای پوشیده از برف روستای کریموی سرایان

روستای هدف گردشگری روستای کریموی سرایان در بارندگی های اخیر از برف پوشیده شده که فرصتی برای اسکی بازی مردم فراهم کرده است.

گلبالیست‌های مرد ایران در رده ششم جهان/ تیم زنان در رده نوزدهم

در جدیدترین رده‌بندی گلبال زنان و مردان که از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد، تیم گلبال مردان در جایگاه ششم و زنان در رده نوزدهم جهان قرار گرفتند.

سهمیه ایران برای ثبت جهانی آثار تاریخی در هر سال یک اثر است

یزد - ایرنا - معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سهمیه ایران برای ثبت جهانی آثار تاریخی از سوی یونسکو را در هر سال یک اثر اعلام کرد.

سهمیه ایران برای ثبت جهانی آثار تاریخی در هر سال یک اثر است

یزد - ایرنا - معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سهمیه ایران برای ثبت جهانی آثار تاریخی از سوی یونسکو را در هر سال یک اثر اعلام کرد.

چالش‌های طبقه متوسط در جامعه ایران

در هر جامعه‌ای طبقه متوسط نقش مهم و بی‌بدیلی داشته است؛ چرا در جامعه کنونی ایران طبقه متوسط با چالش‌های عمیقی مواجه است؟

‌شیراز میزبان گردهمایی چهار روزه راهنمایان گردشگری ایران

‌رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری فارس اعلام کرد که گردهمایی بزرگ راهنمایان گردشگری ایران ۳۰ بهمن تا سوم اسفندماه به میزبانی کلانشهر شیراز با محوریت بازدید از مجموعه‌های جدید جهانی ثبت شده این استان برگزار می‌شود.

طرفدار کوچک «لیونل مسی» هدف تهدیدهای طالبان

تهران - ایرنا - کودک هفت ساله افغان که با پوشیدن لباسی از جنس نایلون و نوشتن نام «لیونل مسی» ستاره تیم آرژانتین برروی آن به شهرت جهانی دست یافته است، در حال حاضر به دلیل ارتباط با این ستاره فوتبال به شدت از جانب طالبان و دیگر گروه های افغان با خطر مرگ تهد

تمیزترین شغل دنیا که پولساز است/ چرا مسافران خارجی در زمان ترک ایران گریه می‌کنند

دبیر دوازدهمین همایش راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی با تشریح سختی شغل راهنمایان گردشگری گفت: همایش راهنمایان گردشگری، براساس تقویم جهانی گردشگری در تاریخ 21 فوریه برابر با دوم اسفند ماه است، اما در تقویم ایران هیچ اشاره‌ای به این روز مهم نشده است.

روستای افین، نگین گردشگری شهرستان زیرکوه

روستای افین، نگین گردشگری شهرستان زیرکوه است که به عنوان روستای هدف گردشگری نیز در کشور ثبت شده است.