روابط باکو و مسکو در قالب همکاری های راهبردی توسعه می یابد

باکو – ایرنا – معاون بخش روابط خارجی دفتر ریاست جمهوری آذربایجان گفت : روابط باکو و مسکو در قالب همکاری های راهبردی بطور موفقیت آمیز توسعه می یابد .مطالب مرتبط

همکاری باکو و مسکو در توسعه میادین نفت و گاز خزر

باکو - ایرنا - روسای جمهوری آذربایجان و روسیه در یک ماه اخیر با انجام سفرهای متقابل، دو بار با یکدیگر دیدار کردند، محور اصلی گفت و گو سران دو کشور مشارکت در توسعه میادین نفت و گاز دریای خزر بود.

رییس جمهوری چین: روابط مسکو و پکن افزایش می یابد

پکن- ایرنا- رییس جمهوری خلق چین با اشاره به اهمیت روابط مسکو و پکن گفت: در وضعیت کنونی جهان، چین و روسیه باید همکاری کامل و جامع بین دو کشور را افزایش دهند.

همکاری دانشگاه های سمنان و بوداپست توسعه می یابد

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه سمنان گفت: در قالب تفاهم نامه ای، همکاری های علمی و پژوهشی دانشگاه های سمنان و بوداپست مجارستان گسترش می یابد.

روابط و همکاری های پارلمانی ایران و اروگوئه توسعه می یابد

تهران - ایرنا - گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه در دیدار با ' خورخه گاندینی ' رئیس مجلس نمایندگان اروگوئه در باره روابط دوجانبه و گسترش همکاری های پارلمانی میان دوکشور بحث و تبادل نظر کردند.

تاکید لاوروف بر تقویت همکاری روسیه و مصر

وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که مشارکت همه‌جانبه مسکو و قاهره، از جمله همکاری‌های نظامی-فنی، مبارزه مشترک با تروریسم و توسعه مبادلات بازرگانی، سطح روابط دو کشور را به سطح تازه‌ای ارتقاء داده است.

عملیات ساخت بزرگراه جدید باکو -روسیه آغاز شد

باکو – ایرنا – جمهوری آذربایجان در قالب تکمیل دالان بین المللی حمل و نقل شمال - جنوب،بزرگراه جدیدی از منطقه تقی اف حومه باکو تا حومه شهر قوبا و مرز روسیه احداث می کند .

تدوین برنامه راهبردی توسعه فرهنگ و هنر اردکان آغاز شد

یزد - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان از آغاز برنامه راهبردی و عملیاتی توسعه فرهنگ و هنر این شهرستان خبر داد و گفت: برای این منظور، نیازمند همکاری همه دستگاهها هستیم .

هشدار روسیه درباره عواقب اقدامات گرجستان

معاون وزیر خارجه روسیه مانع تراشی گرجستان در برقراری روابط دیپلماتیک با مسکو و مشارکت تفلیس در طرح‌های راهبردی ناتو علیه روسیه را مانعی جدی برای عادی‌سازی روابط دو کشور نامید.

همکاری های بندری و دریایی ایران و هند توسعه می یابد

تهران- ایرنا- ایران و هند راه های توسعه همکاری های تخصصی بندری و دریایی و سرمایه گذاری در بندر چابهار را بررسی کردند.

تهران آماده گسترش روابط با سارایوو است

رئیس جمهور روز سه‌شنبه هنگام دریافت استوارنامه «سمیر ولاجیچ» سفیر جدید بوسنی و هرزگوین در تهران، گفت: توسعه روابط و همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف با بوسنی و هرزگوین همواره برای ایران حائز اهمیت است و تهران آماده گسترش روابط و همکاری‌های خود با سارایوو در ز

تهران آماده گسترش روابط سیاسی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی با سارایوو است

رئیس جمهور روز سه‌شنبه هنگام دریافت استوارنامه «سمیر ولاجیچ» سفیر جدید بوسنی و هرزگوین در تهران ، گفت: توسعه روابط و همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف با بوسنی و هرزگوین همواره برای ایران حائز اهمیت است و تهران آماده گسترش روابط و همکاری‌های خود با سارایوو در

ریابکوف : روابط روسیه و آمریکا فراتر از شرایط بحرانی است

مسکو - ایرنا - معاون وزیر خارجه روسیه درباره روابط مسکو و اشنگتن گفت :در وضعیتی قرار داریم که بسیار بدتر از شرایط بحرانی است و سردترین مرحله از روابط دوجانبه را سپری می کنیم .

تهران آماده گسترش روابط سیاسی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی با سارایوو است

رئیس‌‌‌‌‌‌جمهور روز سه‌شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید بوسنی و هرزگوین در تهران تاکید کرد: توسعه روابط و همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف با بوسنی و هرزگوین همواره برای ایران حائز اهمیت است و تهران آماده گسترش روابط و همکاری‌های خود با سارایوو در زمینه

راه های باکو برای تحکیم روابط با ایران باز است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس مجلس آذربایجان تاکید کرد که راه های باکو برای تحکیم روابط با ایران باز است.

لاریجانی: آمریکا از روابط دوستانه ایران و ترکیه ناراحت است

آنتالیا- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با بینالی یلدریم رییس مجلس ملی ترکیه گفت که آمریکا و برخی کشورهای منطقه از همکاری راهبردی و روابط دوستانه دو کشور ناراحت هستند.

باکو و دهلی برنامه پنج ساله تبادل فرهنگی امضا کردند

باکو - ایرنا – باکو و دهلی نو در پنجمین اجلاس کمیسیون بین دولتی همکاری های اقتصادی جمهوری آذربایجان و هند، برنامه پنج ساله تبادل فرهنگی برای سال های 2019 تا 2023 میلادی امضا کردند.

باید با توسعه همکاری‌ها فشار دولت آمریکا را به فرصت تبدیل کنیم

رئیس‌جمهور گفت: باید با توسعه همکاری‌ها و روابط ایران با دیگر کشورهای خارجی تهدید و فشار دولت آمریکا علیه ملت ایران را به فرصتی برای توسعه و پیشرفت روزافزون تبدیل کنیم.

تهران آماده گسترش روابط با سارایوو است

رئیس‌جمهور با بیان اینکه توسعه روابط و همکاری‌ها با بوسنی برای ایران همواره حائز اهمیت است، گفت: تهران آماده گسترش روابط خود با سارایوو در زمینه‌های مختلف سیاسی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی است.

آذرتاج: باکو از مسکو انتقاد کرد

همکاری های ایران و آلمان در طرح های تحقیقاتی

تهران -ایرنا - با حضور یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه اشتوتگارت آلمان، همکاری های ایران و آلمان در قالب طرح توسعه شهرستان ورامین آغاز شد.