اتحادیه اروپا همچنان به دنبال روابط نزدیک با لندن در دوران پسابریگزیت است

رئیس شورای اروپایی اظهارات احساسی و توهین آمیز درباره اتحادیه اروپا از سوی وزرای انگلیس را به شدت مورد انتقاد قرار داده و به لندن تاکید کرد تا پیشنهاد روابط بسیار نزدیک با اتحادیه را پس از بریگزیت بپذیرد.مطالب مرتبط

ساز ناکوک انگلیس در اتحادیه اروپا

کارشناس روابط بین الملل گفت: تک روی انگلیسی ها در سیاست سبب خروجشان از اتحادیه اروپا شده است.

ناکامی «می» در اروپا، جلیقه زردها را درلندن به خیابان کشاند

لندن – ایرنا – در پی ناکامی نخست‌وزیر انگلیس در بهبود توافقنامه خروج کشورش از اتحادیه اروپا، طرفداران برگزیت که با الگوبرداری از تظاهرات فرانسه جلیقه زرد بر تن داشتند، در دو نقطه مختلف شهر لندن تجمع اعتراضی برپا کردند.

دست رد اروپا،شانس برگزاری همه پرسی مجدد برگزیت راافزایش داد

لندن – ایرنا – مخالفت اروپا با تغییر توافقنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و ارائه امتیازهای بیشتر به لندن، شانس برگزاری همه‌پرسی مجدد برگزیت در انگلیس را افزایش داده است.

نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا درباره ایران

شورای امور خارجه اتحادیه اروپا قرار است روز دوشنبه در نشستی درباره موضوعات گوناگون، از جمله روابط این اتحادیه با ایران گفتگو کند.

سازوکارمالی اروپا با ایران هفته های آینده اجرا می شود

لندن – ایرنا – مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از پایان نشست وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی در بروکسل از آماده شدن سازوکار ویژه مالی اروپا برای همکاری با ایران خبر داد.

جلیقه زردهای حامی برگزیت در لندن تظاهرات کردند

تظاهرات کنندگان انگلیسی طرفدار خروج کشورشان از اتحادیه اروپا، روز جمعه با پوشیدن جلیقه های زرد در لندن تجمع کرده و پل معروف "وست مینستر" را بند آوردند.

رهبر نیکاراگوئه اقدامات آمریکا و اتحادیه اروپا را "جرایم جنگی" خواند

رئیس‌جمهوری نیکاراگوئه از ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای حملاتشان علیه کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای مرکزی که سیاست‌های مستقل را دنبال می‌کنند، انتقاد کرد.

اتحادیه اروپا به دنبال ورود به بحران قطر و کشورهای عربی است

وزیر خارجه رومانی امروز (شنبه) اعلام کرد، نشست اتحادیه اروپا با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره سازش بحران دیپلماتیک قطر احتمالا آوریل سال آتی میلادی در بخارست برگزار می‌شود.

دادگاه اروپایی به لندن مجوز داد تا یک‌جانبه از اجرای برگزیت خودداری کند

دیوان دادگستری اروپا اعلام کرد که انگلیس می‌تواند بدون موافقت دیگر اعضای اتحادیه اروپا، و به صورت یکجانبه برگزیت را اجرایی نکند.

ایران و برجام از موضوعات مورد بحث در نشست شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که در نشست امروز وزیران امورخارجه اروپایی در بروکسل درباره موضوعات متعدد ازجمله ایران بحث و رایزنی خواهند کرد.

اروپا برای کمک به تصویب توافقنامه برگزیت اعلام آمادگی کرد

لندن – ایرنا – پس از عقب‌نشینی دولت انگلیس برای برگزاری رأی‌گیری پارلمان درباره توافقنامه خروج از اتحادیه اروپا، رئیس شورای اروپا از برگزاری نشست فوق‌العاده شورای اروپا به‌ منظور بررسی راهکارهای کمک به تصویب این توافق در پارلمان انگلیس خبر داد.

یوفا از تیم منتخب تمام دوران ها رونمایی کرد

تهران- ایرنا- تارنمای رسمی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) امروز (سه شنبه) در گزارشی فهرست تیم منتخب تمام دوران ها را با سلطه غول های اسپانیا یعنی رئال مادرید و بارسلونا، منتشر کرد.

مرکل: همچنان امیدوارم با توافق خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موافقت شود

حذف دلار از مبادلات اقتصادی اروپا هدف اصلی راه‌اندازی SPV است

رئیس هیات روابط پارلمان اروپا با ایران گفت: اتحادیه اروپا در نظر دارد با راه‌اندازی SPV (کانال ارتباط مالی ایران و اروپا) دلار را از مبادلات اقتصادی حذف کند.

«بروکسل» میزبان نشست شورای همکاری اتحادیه اروپا و قرقیزستان

در نشست شورای همکاری اتحادیه اروپا و قرقیزستان در «بروکسل» روابط دوجانبه مورد بررسی قرار گرفت.

کابینه انگلیس به دنبال برگزاری همه پرسی مجدد برای خروج از اتحادیه اروپا

اکثر وزرای کابینه انگلیس معتقدند که طرح نخست‌وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا عملا غیرقابل اجراست و در حال بررسی دیگر گزینه‌ها نظیر برگزاری رفراندوم مجدد هستند.

حذف دلار از مبادلات اقتصادی اروپا، هدف اصلی راه‌اندازی SPV

رئیس هیئت روابط پارلمان اروپا با ایران گفت: اتحادیه اروپا در نظر دارد با راه‌اندازی SPV ( نهادهای واسط مالی)، دلار را از مبادلات اقتصادی حذف کند.

برگزیت فرصت همکاری برای اسلام آباد و لندن است

اسلام آباد- ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) را فرصت همکاری کشورش با انگلیس عنوان کرد و گفت:امید است که همکاری های اسلام آباد و لندن در همه زمینه ها گسترش یابد.

ایران به تعامل با اروپا امیدوار است

یک استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه اصفهان گفت: می‌توان گفت اروپا در بسیاری از مواقع وعده‌های خود را با تأخیر عملی کرده‌ است و در بعضی مواقع اصلاً عملی نکرده‌ است، اما ایران همچنان تعامل خود را با اروپا حفظ کرده و به این تعاملات امیدوار است.

برگزیت؛ کلافی سردرگم و بحرانی لاعلاج در اتحادیه اروپا

یک رسانه آلمانی در مطلبی برگزیت را کلافی سردرگم و بحرانی لاعلاج در اتحادیه اروپا دانسته و خروج نامنظم انگلیس از اتحادیه اروپا را سناریویی تقریبا غیرقابل اجتناب دانست.