اتحادیه اروپا همچنان به دنبال روابط نزدیک با لندن در دوران پسابریگزیت است

رئیس شورای اروپایی اظهارات احساسی و توهین آمیز درباره اتحادیه اروپا از سوی وزرای انگلیس را به شدت مورد انتقاد قرار داده و به لندن تاکید کرد تا پیشنهاد روابط بسیار نزدیک با اتحادیه را پس از بریگزیت بپذیرد.مطالب مرتبط

وزیر خارجه انگلیس حفظ برجام رامحور مهم روابط با برلین خواند

لندن – ایرنا – وزیر امور خارجه انگلیس روز چهارشنبه طی سخنانی در برلین، حفظ توافق هسته‌ای ایران را یکی محورهای مهم روابط لندن با برلین پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خواند.

تاکنون هیچگاه سطح روابط ما با عربستان تا این حد نزدیک نبوده است

عمران خان در این نشست مشترک اعلام کرد که تا کنون هیچ‌گاه سطح روابط کشورش با عربستان تا به این حد نزدیک نبوده است و امید است این روابط همچنان توسعه یابد.

رئیس جمهور بلاروس: روابط خود را با اتحادیه اروپا بهبود داده‌ایم

لوکاشنکو، در دیدار با کمیساریای بودجه و منابع انسانی اروپایی اعلام کرد، بلاروس و اتحادیه اروپا نسبتاً روابط خود را بهبود داده‌اند.

اردوغان از رویکرد اتحادیه اروپا در مورد آوارگان سوری انتقاد کرد

رئیس جمهور ترکیه گفت: اتحادیه اروپا همچنان تعهداتش در چارچوب توافق مهاجرتی را که ماه مارس 2016 میان آنکارا و بروکسل به امضا رسید، نادیده می گیرد.

اروپا به دنبال تداوم همکاری دفاعی با انگلیس پس از بریگزیت

اروپا به دنبال ادامه همکاری‌های دفاعی با انگلیس پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا است.

ازتعطیلی هوندا درانگلیس تاتداوم همکاری تجاری لندن با تل آویو

لندن – ایرنا – هم‌ زمان با انتشار خبر تصمیم شرکت خودروسازی ژاپنی هوندا برای تعطیلی تنها کارخانه خود در انگلیس، وزارت تجارت بین‌الملل انگلیس از امضاء یادداشت تفاهم همکاری‌های تجاری لندن با تل آویو پس از خروج از اتحادیه اروپا خبر داد.

اتحادیه اروپا امروز همچون شوروی ۱۹۹۱ است؛ در لبه سقوط

انتخابات پارلمان اروپا در ماه مه شاهد افزایش آرای مخالفان اتحادیه اروپا خواهد بود. آنان که خواستار حفظ ارزش‌های این اتحادیه هستند، باید برخیزند.

نخست وزیر انگلیس خواستار خروج از اتحادیه اروپا با توافق است

نخست وزیر انگلیس بر این باور است که دولت لندن موضع خود را در خصوص خروج از اتحادیه اروپا با یک توافق تغییر نداده است.

یک تیر و دو نشان اروپا در تجارت با ایران

کمیسیون اروپا به دنبال افزایش نقش یورو در تجارت انرژی است که این موضوع می‌تواند علاوه بر تسهیل فروش نفت ایران، اروپا را به هدف کاهش قدرت دلار در اقتصاد جهانی نزدیک کند.

وزیر کشور ایتالیا: دنبال تغییریم نه ترک اتحادیه اروپا

وزیر کشور ایتالیا با اطمینان دادن به مردم کشورش و بازارهای مالی دال بر این که حزبش خواهان خروج از اتحادیه اروپا نیست، اظهارات "اروپاهراسانه" مشاورش را رد کرد.

مصر میزبان نشست اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا

تهران - ایرنا - 'عبدالفتاح السیسی' رییس جمهوری مصر یکشنبه و دوشنبه هفته جاری (5 و6 اسفند) میزبان 'نشست مشترک اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب' در شهر 'شرم الشیخ' در شرق این کشور است.

برگزیت بنیادهای سیاسی انگلیس را به لرزه درآورد

لندن – ایرنا – تحولات ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) و نتایج فاجعه باری که تاکنون در حوزه اقتصادی به همراه داشته، پایه‌های سیاسی این کشور را به لرزه درآورده و گمانه زنی ها حکایت از ان دارد که در آینده لندن را بسمت دگرگونی و مرزبندی های سیاس

آمریکا امنیت اروپا را به گروگان گرفته است

وزیر خارجه روسیه در سخنانی با موضوع شرایط جاری در روابط میان کشورش با اتحادیه اروپا گفت: آمریکا امنیت اروپا را به گروگان گرفته است.

امیر قطر در نشست اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب شرکت نمی کند

تهران - ایرنا - 'تمیم بن حمد آل ثانی' امیر قطر به دلیل آن که قاهره پروتکل دعوت از وی را رعایت نکرده، در 'نشست مشترک اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب' که قرار است فردا (یکشنبه) در شهر 'شرم الشیخ' مصر برگزار شود، شرکت نخواهد کرد.

گاردین: دولت ترامپ به دنبال نابود کردن اتحادیه اروپا است

رئال به دنبال تمدید روزهای خوش در هلند/ محاصره صدرنشین آلمان در لندن

با برگزاری دو دیدار، دور رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ادامه خواهد یافت.

تعمیق اختلافات بین آمریکا و اتحادیه اروپا

اقدام اتحادیه اروپا در افزودن نام 4 منطقه ایالات متحده در فهرست "پول کثیف" با واکنش منفی واشنگتن روبه‌رو شده است.

حمایت اتحادیه اروپا از نظارت آژانس بر اجرای تعهدات برجامی ایران

هفتمین جلسه سالانه آژانس و اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ در تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۱۹ برگزار و اتحادیه اروپا یک بار دیگر حمایت خود را از نقش آژانس در تایید و نظارت بر اجرای برجام از سوی ایران اعلام کرد.]]>

حمایت اتحادیه اروپا از نظارت آژانس بر اجرای تعهدات برجامی ایران

هفتمین جلسه سالانه آژانس و اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ در تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۱۹ برگزار و اتحادیه اروپا یک بار دیگر حمایت خود را از نقش آژانس در تایید و نظارت بر اجرای برجام از سوی ایران اعلام کرد.

دولت های اروپایی درباره درخواست ترامپ تصمیم گیری می کنند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه نشست بروکسل درباره درخواست واشنگتن از اروپا مبنی بر پذیرش اسیران داعش اظهار داشت: اتحادیه اروپا هنوز تصمیمی در این باره اتخاذ نکرده است.