تحریک خارجی، تشکیل دولت در بیروت را به تعویق انداخت/ تحریم اقتصادی لبنان در دستور کار اسرائیل و عربستان

اختلاف داخلی میان جناح‌های سیاسی در مورد وزارتخانه‌ها یکی از دلایل تاخیر تشکیل دولت است اما خط‌دهی‌های خارجی بیش از آن تاثیرگذار است.]]>
کلمات کلیدی: [ فلسطین] [ لبنان] [ میشل عون] [ حزب الله لبنان] [ سعد الحریری و ریاض] [ بعبدا]


مطالب مرتبط

هشدار فرانسه درباره به تعویق افتادن تشکیل کابینه لبنان

به تعویق افتادن بیش از اندازه تشکیل دولت جدید لبنان، باعث وارد آمدن میلیاردها دلار خسارت به این کشور می شود.

امید به تلاش عون برای تشکیل دولت لبنان

بیروت-ایرنا- «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان در غیاب «سعد الحریری» نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه این کشور، خود تلاش هایی را آغاز کرده تا مشکل فرایند تشکیل دولت در کشورش را که اکنون نزدیک به هفت ماه از آن می گذرد حل کند.

الحریری و صدمتر پایانی تشکیل دولت لبنان

بیروت-ایرنا- «سعد الحریری» نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه لبنان در لندن گفت که در 100 متر پایانی تشکیل دولت هستیم، اما رسانه های لبنانی معتقدند که هنوز گره کار باز نشده و وی فقط سعی در القای امیدواری دارد.

نماینده لبنانی مداخله ایران در پرونده تشکیل دولت جدید را تکذیب کرد

یکی از نمایندگان وابسته به فراکسیون «لبنان‌القوی» تأکید کرد موضوع تعویق در تشکیل دولت لبنان «داخلی» است و ایران یا طرف‌های دیگر در آن مداخله‌ای ندارند.

عون: اسرائیل به لبنان گفته که قصد تجاوز به مرزها را ندارد

بیروت-ایرنا-'میشل عون' رئیس جمهوری لبنان گفت که اسرائیل با وساطت آمریکا به لبنان گفته که اقدامات اخیرش در مرز بدون قصد تجاوز به این کشور صورت می گیرد.

نگاه دوگانه واشنگتن و تل آویو به تحریم لبنان

بیروت-ایرنا- آمریکا درخواست «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را در وضع تحریم علیه ارتش و دولت لبنان رد و در عین حال عنوان کرد که تحریم ها علیه حزب الله را تشدید می کند. اما چرا واشنگتن به درخواست تل آویو پاسخ منفی داد؟

گره تشکیل دولت لبنان در کجاست؟

تشکیل دولت لبنان پس از انتخابات پارلمانی اخیر هم چنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. رییس جمهور لبنان "میشل عون " در 24 مه 2018 سعد حریری را مامور تشکیل کابینه کرد. این اقدام در سایه حمایت پارلمان جدید صورت گرفت و 112 نماینده از اعضای پارلمان 128 نفری ا

وزیرخارجه لبنان: دولت سرانجام تشکیل می‌شود

وزیر خارجه دولت موقت لبنان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد این کشور به طور حتم دولت جدیدی را با وجود موانع موجود تشکیل می‌دهد.

بری: سوریه باید به نشست اقتصادی اتحادیه عرب در بیروت دعوت شود

بیروت-ایرنا-'نبیه بری' رئیس پارلمان لبنان بر ضرورت دعوت از سوریه برای شرکت در نشست اقتصادی سران اتحادیه عرب که قرار است نهم بهمن ماه امسال در بیروت برگزار شود، تاکید کرد.

واکنش‌ها به تهدید رئیس‌‌جمهور لبنان درباره تغییر نخست‌وزیر مکلف

اظهارات رئیس‌جمهور لبنان که هشدار داد در صورت ادامه تعویق در تشکیل دولت جدید به پارلمان رجوع می کند، با واکنش گسترده جریان‌های این کشور روبه‌رو شد.

اشاره تلویحی عون برای تغییر حریری؛ تأکید سعد بر مسئولیت خود در تشکیل دولت

در سایه طولانی‌شدن روند تشکیل دولت لبنان، رئیس‌جمهور لبنان به‌طور تلویحی از احتمال تغییر سعد حریری نخست‌وزیر مأمور تشکیل دولت براساس اختیارات مجلس خبر داد.

نبرد دیپلماتیک لبنان و رژیم صهیونیستی

بیروت- ایرنا- رژیم صهیونیستی بارها و بارها در اقداماتی تحریک آمیز، حریم هوایی، دریایی و زمینی لبنان را نقض کرده است؛ مساله ای که مقام های لبنان آن را تجاوز به حاکمیت کشورشان عنوان کرده اند و در نبردی دیپلماتیک در سازمان ملل، شورای امنیت و دادگاه بین الملل

امیدواری سعد حریری به تشکیل دولت جدید لبنان تا پیش از ۲۰۱۹

نخست وزیر مکلف لبنان ابراز امیدواری کرد که دولت جدید کشورش تا پیش از آغاز سال آتی میلادی تشکیل شود این در حالی است که با گذشت هفت ماه از انتخابات همچنان اختلاف درباره نحوه توزیع پست‌های وزارتی در لبنان ادامه دارد.

میشل عون برای باز کردن گره تشکیل دولت لبنان به سراغ پارلمان می‌رود

رئیس‌جمهوری لبنان روند تشکیل دولت این کشور را که روی مشکل اعطای پست وزارتی به شش نماینده سنی مستقل خارج از جریان المستقبل (وابسته به سعدی حریری) توقف کرده مورد انتقاد قرار داد و گفت، اگر تشکیل دولت همچنان به تاخیر بیفتد طبیعی است رئیس‌جمهوری این امر را به

دست رد آمریکا به درخواست اسرائیل برای تحریم لبنان

یک مسئول اسرائیلی فاش کرد که آمریکا با درخواست اسرائیل برای اعمال تحریم‌هایی علیه لبنان مخالفت کرده است.

بن بست تلاش‌های میشل عون برای تشکیل دولت لبنان

رئیس جمهور لبنان از دو روز پیش تلاش‌های مستقیم خود را برای تشکیل دولت لبنان آغاز کرده ، اما این تلاش‌ها تاکنون فایده‌ای نداشته است.

تاکید نبیه بری بر لزوم دعوت از سوریه برای شرکت در نشست اقتصادی بیروت

رئیس پارلمان لبنان با برگزاری کنفرانس اقتصادی عربی بدون دعوت از سوریه در بیروت مخالفت کرده است.

ورود مستقیم رئیس جمهور لبنان به پرونده تشکیل دولت

رئیس جمهور لبنان بعد از آنکه مدتی وزیر خارجه خود را واسطه مذاکره برای تشکیل دولت کرده بود، این بار مستقیما وارد عمل شده تا این مشکل را حل کند.

لبنان ادعای اسرائیل درباره شلیک به نیروهای حزب‌الله را رد کرد

لبنان تأکید کرد که ارتش اسرائیل، زمان نزدیک شدن گشتی ارتش لبنان به مرزهای جنوبی، اقدام به تیراندازی هوایی کرد. در حالی‌که پیشتر این رژیم مدعی شده بود که نیروهای حزب‌الله لبنان را هدف قرار داده است.

گزارش تسنیم| بحران 7 ماهه تشکیل دولت لبنان و سناریو‌های حل بحران

گرچه هفت ماه از مأمور شدن سعد حریری به تشکیل کابینه می‌گذرد، اما هنوز هیچ روزنه امیدی برای حل این مشکل در افق سیاسی لبنان متصور نیست.