تولید نانوذراتی با خاصیت ضدباکتری از سوی محققان ایرانی

محققان ایرانی با استفاده از گیاهان دارویی موفق به تولید نانوذراتی با خاصیت ضد باکتری شدند.مطالب مرتبط

رویایی که به دست جوانان ایرانی به واقعیت پیوست/ ایران یکه تاز علم رباتیک در منطقه

تخیل ساخت یک ربات برای انجام کارهای روزمره از سوی محققان ایرانی به واقعیت تبدیل شده است به طوریکه این روزها محققان کشورمان ربات‌های کاملا ایرانی را تولید می‌کنند.

امکان عکاسی سه بعدی با دستگاه تولید محققان ایرانی

تهران- ایرنا- محققان ایرانی توانسته اند با طراحی یک نرم افزار، امکان عکاسی 360 درجه را همزمان با روتوش و قابلیت انتشار در شبکه های اجتماعی یا سایت های مدنظر فراهم آورند.

کشف خاصیت آنتی بیوتیک در عصاره سیر

محققان برای نخستین بار کشف کرده اند که عصاره برخی مواد مانند سیر دارای خواص آنتی بیوتیک است و می توان به درمان برای بیماری ها کمک شایانی کند.

پیچیدن نسخه تحریم ها به دست داروسازان ایرانی

داروسازان ایرانی با دستیابی به دانش تولید کپسول های نرم توانستند انحصار تولید این محصول را از دست چهار کشور غربی خارج و داروهای ایرانی را با کیفیت و استانداردهای بین المللی به بازار جهانی وارد کنند.

طرح مبتکر ایرانی که با حمایت ترکیه تولید شد و شهرت جهانی یافت

یک مبتکر ایرانی که طرح خود را در ترکیه تولید کرده، قصد دارد محصول خود را به کشورهای اروپایی صادر کند.

دستیابی محققان ایرانی به پروتکل تکثیر خرمای مجول

کرج- ایرنا- محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی با استفاده از روش کشت بافت موفق به پروتکل تکثیر خرمای رقم «مجول» شدند.

محققان ایرانی به پروتکل تکثیر خرمای «مجول» دست یافتند

کرج- ایرنا- محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی با استفاده از روش کشت بافت موفق به پروتکل تکثیر خرمای رقم «مجول» شدند.

محققان ایرانی موفق به ساخت رگ مصنوعی شدند

تعجب اروپایی‌ها از فناوری پیشرفته صد در صد ایرانی/ جسارت حضور در رقابت نابرابر با دست خالی و تلاش عالی

محققان ایرانی با دست خالی، هزینه کم و در مدت زمان کوتاهی با تلاش شبانه‌روزی فناوری پیشرفته صد در صد ایرانی را ساخته‌اند که اروپایی‌ها از انجام آن تعجب کردند.

کاهش هزینه انرژی خورشیدی با مولکول آهن

تهران – ایرنا - محققان دانشگاه لوند سوئد نوعی مولکول آهن ساختند که هم به عنوان فوتو کاتالیزور برای تولید سوخت کاربرد دارد و هم می توان در تولید سلول های خورشیدی از آن بهره گرفت.

نخستین خط تولید سرنگ اینفلیتور در کشور

سرنگ اینفلیتور که در برخی جراحی‌های حیاتی از جمله عمل آنژیوپلاستی استفاده می‌شود به همت محققان البرزی در کشور تولید شد.

تولید گوشی ایرانی در خرمشهر

صنعت در خرمشهر وارد عرصه تولید گوشی های هوشمند شده // صنعتی که سالانه بیش از یک میلیون دستگاه/ تلفن همراه تولید می کند .

کشف محققان ایرانی رسانایی و ذخیره سازی گرافن را افزایش داد

گرافن از جمله موادی است که قابلیت رسانایی بالایی دارند و کشف جدید دو محقق ایرانی به افزایش این قابلیت کمک خواهد کرد.

تولید و تکثیر شاهِ گیاهان دارویی که دارای ۱۵۰ نوع آنزیم است

محققان کشورمان موفق به تکثیر و تولید نوعی قارچ شدند که به دلیل دارا بودن ۱۵۰ نوع آنتی اکسیدان برای درمان بیماری‌های کبدی، جلوگیری از تکثیر سلول‌های سرطانی و کاهش فشار خون و کلسترول استفاده می‌شود.

تولید داروی ضد سرطان پوست از جلبک‌های جزیره قشم

محققان پژوهشکده فناوری‌های نوین دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استخراج ماده موثره نوعی جلبک، از آن در تولید داروی ضد سرطان پوست استفاده می‌کنند.

تولید ماده کامپوزیتی جدید با استفاده از گرافین

تهران – ایرنا - محققان انستیتوی ملی گرافین در منچستر با ترکیب جوت و گرافین نوعی فیبر کامپوزیتی جدید ساختند که بسیار مستحکم و پایدار بوده و با هزینه بسیار پایین می توان آن را تولید کرد.

طراحی و تولید لباس لاغرکننده در دانشگاه صنعتی اصفهان

محققان دانشگاه صنعتی اصفهان، نخستین بار در کشور لباس ضدسلولیت فشارنده با اثر میکروماساژ و قابلیت شارژ مجدد را طراحی و تولید کردند.

هوای پاک به کمک صنعت برق می‌­رود

محققان می‌گویند اگر دولت چین با توان بیش‌تری با آلودگی هوا مبارزه کند، می‌تواند تولید انرژی خورشیدی را به میزان زیادی افزایش دهد.

خط تولید تجهیزات پزشکی با همکاری برزیلی‌ها در ایران راه اندازی می‌شود

رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی گفت: در سفر دکتر مسائلی مشاور وزیر بهداشت به کشور برزیل، مقرر شد یکی از تولیدکنندگان ایرانی با همکاری شرکت برزیلی اقدام به راه اندازی خط تولید محصولات تجهیزات پزشکی کند که قرار است طی آن فناوری تولید و

تولید لباس کودک با برند ایرانی قیمت های موجود در بازار را کاهش می دهد

یک طراح لباس کودک و نوجوان با اشاره به گرانی پوشاک بچگانه در بازار داخلی کشور، گفت: علت اصلی قیمت گران البسه کودکان در بازار وجود برند های خارجی است، اگر طراحان لباس کودک با برند ایرانی تولید کنند، قیمت ها شکسته می شود.