تهیه هیزم آئین«گل مالی»در لرستان/استقرار ۴۰اکیب نظارتی در جنگل‌ها

خرم‌آباد- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از تهیه هیزم موردنیاز مراسم «گل مالی» عزاداران حسینی و برخورد با متخلفان قطع درختان خبر داد.مطالب مرتبط

استقرار مبلغ در همه موکب‌ها/جلسات سخنرانی و مداحی برگزار می‌شود

خرم‌آباد- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی لرستان از استقرار مبلغ در همه موکب‌های لرستان، برگزاری جلسات سخنرانی و مداحی و توزیع بروشور با محتوای فرهنگی در پیاده‌روی اربعین خبر داد.

بازی با جان جنگل‌های مازندران

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: طی پیش‌بینی های به عمل آمده در سه سال نخست طرح تنفس جنگل، برداشت درختان شکسته و باد افتاده باید ادامه می یافت تا طرح های جایگزین تهیه و به اجرا درآید اما به دستور مسئولان از سال 96 تمامی برداشت ها

80 میلیارد ریال تجهیزات آزمایشگاهی در دانشگاه لرستان تهیه شد

خرم آباد - ایرنا- رئیس دانشگاه لرستان گفت: از سال 93 تاکنون 80 میلیارد ریال صرف تهیه تجهیزات آزمایشگاهی این دانشگاه شده است.

سند جامع خشکسالی لرستان در هاله‌ای از ابهام

‌فرماندار ویژه بروجرد گفت: ۴ سال از زمان تهیه سند جامع خشکسالی لرستان گذشته و هنوز تنظیم نشده است.

ضوابط استقرار صنایع اصلاح شد

تهران-ایرنا-مدیرکل ارزیابی زیست محیطی درباره اصلاح ضوابط استقرار صنایع با تاکید بر اهمیت نحوه استقرار صنایع در کاهش آلودگی هوا گفت: ضوابط استقرار صنایع تولیدی اصلاح شد.

حفاظت از جنگل نیازمند مشارکت دوگانه

قائم مقام معاونت امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، با بیان اینکه حفاظت از جنگل نیازمند مشارکت دوگانه سازمان جنگل ها با جوامع محلی است، تصریح کرد: اگر طرح ها را به جوامع محلی واگذار کنیم، می توانیم مهاجرت معکوس را به منصه ظهور برسانیم.

ایران بالقوه در بحران است، تهیه لیست قرمز الزامی است/اشیای جیرفت، مفرغین لرستان و کاشی‌های زرین‌ فام بیشتر در خطر هستند

رییس ایکوم ایران معقتد است: ایران در منطقه‌ای قرار دارد که بالقوه در معرض بحران‌های انسانی و طبیعی است از این رو تهیه لیست قرمز از اشیای تاریخی الزامی است. در این راستا اشیای جیرفت، مفرغین لرستان و کاشی‌های زرین فام در لیست قرمز جای می‌گیرند.]]>

تهیه نقشه نقاط ریسک و خطر کشور

مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به تهیه نقشه نقاط ریسک و خطر کشور با همکاری فائو گفت: این نقشه ریسک نقاط بحرانی آتش‌سوزی، سیل، فرسایش خاک و... را نشان خواهد داد.

اجرای طرح توانمندسازی جوامع محلی روستاهای هم‌جوار جنگل

طرح توانمندسازی جوامع محلی روستاهای هم‌جوار جنگل و جنگل‌نشینان با هدف تغییر معیشت و همگام کردن آن با پتانسیل جنگل و استفاده از توان بالقوه موجود و شناسایی شده در حال اجراست.

تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل شهری خرم‌آباد

خرم‌آباد- استاندار لرستان از تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل شهری خرم‌آباد خبر داد و گفت: امیدواریم در قالب این طرح چند پروژه را تعریف و اجرایی کنیم.

امروز جای بورس ناظر خالی است

دادستان عمومی و انقلاب تهران: امروز نقش مالی بورس احساس می شود اما جای نقش نظارتی آن برای ما و مردم ملموس نیست.

آب، برق و گاز مدارسی که الگوی مصرف را رعایت کنند،رایگان می‌شود

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تلفیقی شرکت توانیر گفت: دستورالعمل آئین نامه هزینه آب، برق و گاز مدارس تهیه شده است اما اجرای آن در انتظار ارائه لیست مدارس از سوی آموزش و پرورش است.

استقرار میز خدمت در شرکت عمران شهر صدرا

میز خدمت در شرکت عمران شهر جدید صدرا شیراز استقرار یافت. استقرار این واحد هماهنگ کننده به منظور دسترسی آسان و سریع مراجعه کنندگان به خدمات این شرکت صورت گرفته است.

شرط و شروط جدید بانک مرکزی برای بانکها

بانک مرکزی با ابلاغ ویرایش جدید صورت‌های مالی نمونه موسسات اعتباری اعلام کرد: تهیه صورت‌های مالی براساس نمونه ابلاغی، به عنوان شرط صدور برگزاری مجمع عمومی سالیانه مدنظر قرار خواهد گرفت.

آئین نامه اردوهای دانش آموزی در انتظار امضای رئیس جمهوری

تهران- ایرنا- دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش از تصویب آئین نامه برگزاری اردوهای دانش آموزی در نهصد و شصتمین جلسه این شورا خبر داد و گفت: این آئین نامه برای امضا در اختیار رئیس جمهوری قرار می گیرد.

شرط بانک مرکزی برای صدور مجوز مجامع بانک‌ها

بانک مرکزی با ابلاغ ویرایش جدید صورت‌های مالی نمونه موسسات اعتباری اعلام کرد: تهیه صورت‌های مالی براساس نمونه ابلاغی به عنوان شرط صدور برگزاری مجمع عمومی سالیانه مدنظر قرار خواهد گرفت.

چرا دیگر جنگل‌ها ضربه‌گیر باران سیل آسا نیستند؟

یک کارشناس جنگل به نقش اساسی این موهبت خدادادی در کاهش بروز سیل در مازندران اشاره کرد.

بخش های نظارتی بدنبال مچ گیری نباشند

تهران-ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی به بخش های نظارتی توصیه کرد که کارها را با دقت پیگیری کنند و در امور و کارهای خود بدنبال مچ گیری نباشند.

تهیه هشت میلیارد تومان تجهیزات آزمایشگاهی با تأکید بر خرید داخلی

رئیس دانشگاه لرستان گفت: هشت میلیارد تومان تجهیزات آزمایشگاهی با تأکید بر خرید داخلی تهیه شده است .

آئین "جمعه نشلجی‌ها" در مشهد اردهال کاشان برگزار شد+ تصاویر

آئین جمعه نشلجی‌ها با قدمت بیش از یکهزار سال به‌عنوان یکی از کهن‌ترین آئین‌های سنتی مذهبی ایران در سومین از جمعه مهر ماه در مشهد اردهال کاشان برگزار شد.