تهیه هیزم آئین«گل مالی»در لرستان/استقرار ۴۰اکیب نظارتی در جنگل‌ها

خرم‌آباد- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از تهیه هیزم موردنیاز مراسم «گل مالی» عزاداران حسینی و برخورد با متخلفان قطع درختان خبر داد.مطالب مرتبط

عملکرد دستگاه های نظارتی لرستان مطلوب است

خرم آباد -ایرنا- رئیس کل دادگستری لرستان گفت: عملکرد دستگاه نظارتی این استان بعد از آغاز تحریم ها قابل قبول بوده است.

ارزش‌های بوم‌سازگانی جنگل‌های هیرکانی برآورد مالی نشده است

نوشهر - ایرنا - مشاور بین‌الملل جنگل‌داری اجتماعی پروژهٔ مدیریت چندمنظورهٔ جنگل‌های هیرکانی گفت: تا زمانی که براورد مالی در زمینه ارزش های بوم سازگانی جنگل های هیرکانی انجام نشود نمی‌توان دربارهٔ درست یا نادرست بودن تصمیمات مدیریتی واجرای پروژه‌های عُمران

ارزش‌های بوم‌سازگانی جنگل‌های هیرکانی برآورد مالی نشده است

نوشهر - ایرنا - مشاور بین‌الملل جنگل‌داری اجتماعی پروژهٔ مدیریت چندمنظورهٔ جنگل‌های هیرکانی گفت: تا زمانی که براورد مالی در زمینه ارزش های بوم سازگانی جنگل های هیرکانی انجام نشود نمی‌توان دربارهٔ درست یا نادرست بودن تصمیمات مدیریتی واجرای پروژه‌های عُمران

دستگاه‌های نظارتی و گروه‌های اجتماعی لرستان از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری حمایت کنند

استاندار لرستان به لزوم حمایت دستگاه‌ها نظارتی، گروه‌های اجتماعی، فعالان سیاسی و نهادهای مدنی از سرمایه گذاران بخش گردشگری تاکید کرد.

طرح کلی از نقاط آسیب‌پذیر لرستان تهیه و برآورد هزینه شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان گفت: شرایط جغرافیایی لرستان به‌گونه‌ای است که دائماً در معرض آسیب‌های طبیعی قرار دارد.

اجرای طرح ویژه نظارت بر بازار شب یلدا/۵۰ اکیپ نظارتی فعال می‌شوند

خرم‌آباد- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از اجرای طرح ویژه نظارتی بر بازار شب یلدا در این استان خبر داد و گفت: با افراد متخلف برخورد جدی و قاطع خواهد شد.

فساد در اسرائیل مانند آتشی در انبار هیزم است/ وضعیت بحرانی است

رئیس سابق موساد رژیم صهیونیستی با اشاره به فساد در میان مسئولان رژیم صهیونیستی از آن به مثابه آتشی در انبار هیزم نام برد.

قامت‌‌های شکسته پرخطر، در جنگل می‌مانند/ تیزی نگاه غیرکارشناسانه بر قلب جنگل‌های شمال

کاهش اراضی جنگلی در چند دهه گذشته موجب شده تا دولتمردان، سیاست‌های مختلفی را تدوین کنند و طرح‌های متعددی همچون خروج دام از جنگل و تنفس جنگل را به اجرا برسانند؛ طرح‌هایی که با نگاه‌های غیرکارشناسی، خطر را تا قلب جنگل پیش برده‌اند.

دولت برای جبران خسارات سیل، به لرستان اعتبار ویژه دهد

معاون استاندار لرستان گفت: لرستان در بحث جبران خسارات وارده نیازمند به اعتبار ویژه ای است و باید یک طرح کلی از نقاط آسیب پذیر استان تهیه و برآورد هزینه شود و انتظار داریم که در این بخش دولت اعتبار ویژه ای به لرستان اختصاص دهد.

در چه شرایطی دانشگاه‌ها استقلال مالی دارند؟

در آغاز روز دوم از هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران تیم های "ساتراپ" از خراسان رضوی و "سردار جنگل" از گیلان با یکدیگر به رقابت پرداختند که تیم سردار جنگل برنده این رقابت شد.

وزش بادگرم در گیلان و خطر آتش سوزی جنگل ها

گردشگران و جنگل نشینان از روشن کردن آتش در جنگل ها خودداری کنند.

جابه‌جایی منازل حاشیه رودخانه/ کمک به تهیه طرح جامع سیل لرستان

خرم‌آباد- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از کمک این سازمان برای جابه‌جایی منازل حاشیه رودخانه‌ها خبر داد و گفت: همچنین برای تهیه طرح جامع سیل لرستان کمک خواهیم کرد.

مدیریت بحران لرستان هیچ گونه امکاناتی ندارد

استاندار لرستان با بیان اینکه مدیریت بحران لرستان هیچ گونه امکاناتی ندارد گفت: پکیج مدیریت بحران داخلی در استان باید تهیه شود.

‌آرامش نسبی در بازار حاکم است

رئیس کل دادگستری لرستان می‌گوید: در مجموع عملکرد دستگاه‌های نظارتی دولت بعد از شروع تحریم‌ها قابل قبول بوده است.

طرح کاداستر در ۱۱ میلیون هکتار از جنگل‌های کشور اجرا می شود

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرایی شدن طرح کاداستر در ۱۱ میلیون هکتار جنگل، با اولویت جنگل‌های شمال در سال جاری خبر داد.

کاهش مساحت جنگل‌های شمال به ۲ میلیون هکتار

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس با اشاره به اینکه اگر قانون حفاظت از جنگل‌ها به تصویب نمی‌رسید، پیش‌بینی می‌شد جنگل‌های شمال تا ۳۰ سال آینده از بین می‌رفت.

اجرای۴۳۰ هکتار عملیات جنگل‌کاری اقتصادی در شهرستان سلسله

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از اجرای۴۳۰ هکتار عملیات جنگل‌کاری اقتصادی در شهرستان سلسله خبر داد.

سوزاندن درختان جنگل برای چرای دام

سودجویان درختان جنگل‌های کت‌کلای آمل را با برش‌های عمیق روی تنه و یا روشن کردن آتش داخل تنه‌هایشان از بین می‌برند تا جنگل را برای تعلیف دام به مرتع تبدیل کنند.

سهمیه گوشت گرم به لرستان نرسید/ اعلام قیمت مصوب گوشت در بازار

خرم‌آباد- مباشر تهیه و توزیع گوشت در لرستان با اشاره به اینکه سهمیه گوشت گرم به استان واردنشده است، گفت: از ۱۳ آبان ماه تا کنون، یک بار به استان سهمیه گوشت گرم داده اند.

طرح کاداستر در ۱۱ میلیون هکتار از جنگل‌های کشور اجرا می شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی از اجرایی شدن طرح کاداستر در ۱۱ میلیون هکتار جنگل، با اولویت جنگل‌های شمال در سال جاری خبر داد.