شرایط حجاج ایرانی در دولت عثمانی

کتاب «حجاج ایرانی در دولت عثمانی» اثر دوغان اسرا از سوی پژوهشکدۀ تاریخ اسلام به تازگی منتشر شده است.مطالب مرتبط

مدارس ایرانی در بدترین شرایط در سوریه دایر بوده است

دمشق- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه گفت که این کشور حدود هشت سال درگیر جنگ بوده و مدارس ایرانی هیچ گاه تعطیل نشده و معلمان با بدترین شرایط به تعلیم و تربیت دانش آموزان پرداختند.

عده ای بدون درنظرگرفتن شرایط کشوربا نام نقد به دولت می تازند

تهران - ایرنا - سخنگوی حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه ما باید تفاوت نقد و تخریب را متوجه بشویم، گفت: عده ای بدون در نظر گرفتن شرایط کشور به دولت می تازند.

صربستان بار دیگر برای ایرانی ها ویزا گذاشت

دولت صربستان به دلیل حجم انبوه سفر ایرانی ها به این کشور دوباره برای سفر ایرانی ها مقررات داشتن ویزا را اجرایی کرد.

هدف دولت بهبود شرایط زندگی مردم و گسترش تعاملات اقتصادی است

تهران-ایرنا-رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به تاثیرگذاری رسانه ها بر جامعه، بر ضرورت هم‌فکری، تعامل و هم اندیشی مسئولان با صاحبنظران، فرهیختگان و متخصصان رسانه‌ای برای حل مشکلات و تقویت امید ونشاط در کشور تاکید کرد و گفت: هدف دولت بهبود شرایط زندگی مردم و

دولت و فعالان اقتصادی در شرایط بحران برنامه خاص داشته باشند

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و فعالان اقتصادی در شرایط بحران برنامه خاص داشته باشند.

هدف دولت بهبود شرایط زندگی مردم و گسترش تعاملات اقتصادی است

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: هدف دولت تدبیر و امید در تمامی برنامه‌های خود اعم از سیاست خارجی و مدیریت داخلی، ساماندهی اقتصاد و بهبود شرایط زندگی مردم و گسترش تعاملات تجاری و اقتصادی کشور است.

راهکار ربیعی برای افزایش بهره‌وری در شرایط بحران

ربیعی در نشست « فرهنگ کار در سازمان‌های ایرانی» به بیان دلایل و راهکارهای تغییر و افزایش بهره‌وری در شرایط بحران پرداخت.]]>

وحدت اقوام ایرانی امنیت و پیشرفت را رقم زده است

کرج-ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با اشاره به حوادث تلخ منطقه خاورمیانه گفت: با وجود این شرایط، وحدت بی نظیر اقوام ایرانی، امنیت ، ثبات و پیشرفت را برای کشورمان رقم زده است.

افشاگری‌های مالک ایرانی؛ بازیکنان را در شرایط غیر عادی از کلاب شبانه جمع کردم/ فکر می‌کنند چون خانم هستم می‌توانند با آبرویم بازی کنند

آیتم برنامه نود در مورد فعالیت باشگاه گیفای گرجستان سرو صدای زیادی داشت و به همین دلیل پای صحبت‌های مالک ایرانی این باشگاه نشستیم.]]>

وحدت محوری ترین موضوع در شرایط کنونی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: وحدت نیاز امروز جامعه است و در شرایط کنونی با تلاش دولت و پشتیبانی مردم می توانیم از مشکلات عبور کنیم.

شرایط کنونی بهترین فرصت برای حمایت از کالای ایرانی است

قزوین – ایرنا – معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تغییرات حوزه ارزی و شرایط اقتصادی کنونی بهترین فرصت برای حمایت بیشتر از برندهای تولید داخل است.

صربستان در برابر ایرانی‌ها سختگیرتر می‌شود؟

مسؤول دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری و تجارت صربستان در ایران گفت: با برقراری دوباره قانون ویزا از سوی دولت صربستان، حتما تدابیر سختگیرانه‌تری در صدور روادید برای اتباع ایرانی اعمال خواهد شد.

نیازمند بازآرایی تیم اقتصادی دولت هستیم

با توجه به شرایط این روزهای اقتصاد که با رشد قیمت‌ها در بازارها مواجهیم بررسی راهکارهای مقابله با این شرایط اهمیت دو چندانی پیدا می‌کند. ضمن اینکه بازگشت تحریم‌های امریکا علیه ایران که بخش اول آن از مرداد ماه اجرایی شده است نیز نیازمند بازآرایی اقتصاد ایر

توجه به معیشت و اشتغال اولویت دولت است

همدان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: اولویت نخست و اساسی دولت تدبیر و امید، توجه به معیشت مردم و اشتغال است و در این راستا همه باید به دولت کمک کنیم.

رییس‌جمهور نسخه خود را برای برون‌رفت از شرایط اقتصادی کنونی ارائه کند

نماینده خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از عملکرد تیم اقتصادی دولت در شرایط اقتصادی کنونی گفت: رییس جمهور نسخه خود را برای برون رفت از شرایط اقتصادی کنونی و آشفته بازار طلا و ارز با صراحت و شفافیت ارائه کند.

اکونومیست: استانبول امروز پایتخت جهان عرب است

تهران - ایرنا - اکونومیست نوشت: ترکیه با 'استانبول'، عظمت از دست رفته 'امپراطوری عثمانی' را احیا می کند. استانبول امروز؛ پایتخت جهان عرب است.

رشد 25 درصدی هزینه های جاری دولت در شرایط نوسانات ارزی + جدول

بررسی گزارش عملکرد بودجه نشان میدهد، در 5 ماهه نخست امسال هزینه های جاری دولت با رشد 25 درصدی مواجه شده است.

وعده‌ی برگزاری خوب جشنواره‌ی تئاتر فجر در شرایط نامناسب اقتصادی

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی دولت تاکید کرد: بدنه دولت تمام تلاش خود را خواهد کرد این دوره از جشنواره به بهترین شکل برگزار شود و به اهداف خود برسد.

سلیمی‌نمین:ناشیانه تلاش می‌شود باند مهدی هاشمی را تطهیر کنند

تهران- ایرناپلاس- رئیس دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران می‌گوید طرح ادعای اینکه برنامه‌ریزی و جاسازی مواد منفجره در ساک حجاج ایرانی توسط نزدیکان مرحوم آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی انجام شده بود، به این خاطر است که عده‌ای ناشیانه تلاش می‌‌کنند باند مهدی ها

دولت چگونه در دام تصمیمات غلط ارزی افتاد؟

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به شرایط کنونی ارز، معتقد است که دولت نباید از ابتدا در دام تصمیمات اشتباه ارزی می‌افتاد و می‌گوید: بازگشت اعتماد از دست رفته، نقطه آغاز اصلاحات اقتصاد است.