شرایط حجاج ایرانی در دولت عثمانی

کتاب «حجاج ایرانی در دولت عثمانی» اثر دوغان اسرا از سوی پژوهشکدۀ تاریخ اسلام به تازگی منتشر شده است.مطالب مرتبط

تأمین ارز حجاج مدیریت ویژه می خواهد

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از مسائل و دغدغه های فعلی با توجه به برخی مشکلات خاص آن هم در شرایط سختی که قرار داریم تامین ارز حجاج است که مدیریت ویژه ای را طلب می کند.

ایران، الگوی اعزام حجاج

نماینده ولی فقیه در امور حج: امروز به الگویی برای اعزام حجاج تبدیل شده و به رضایت مقام معظم رهبری رسیده ایم.

رضایت حجاج و زائران اولویت سازمان حج و زیارت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از زحمات رئیس پیشین سازمان حج و زیارت گفت: امبدواریم حضور رئیس جدید موجب دستیابی بیشتر به هدف رضایتمندی حجاج شود. 

سخنگوی وزارت خارجه: ایرانی‌ها از سفر به گرجستان خودداری کنند

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان می‌گوید شهروندان ایرانی در صورت عدم نیاز و عدم اجبار، در شرایط فعلی از رفتن به گرجستان خودداری کنند، تا بتوان در سازوکاری مشخصی علت و چرایی مسائلی که دولت گرجستان برای اتباع ایرانی فراهم کرده است، بررسی شده و حل شود.

دولت پیشرو استفاده از کالای ایرانی باشد

قم - ایرنا - نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت در استفاده از کالای ایرانی پیشرو باشد، گفت: ایجاد مشوق برای کالاهای تولید ایرانی، کنترل بازار و مدیریت وضع تعرفه ها نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

دولت پیشرو استفاده از کالای ایرانی باشد

قم - ایرنا - نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت در استفاده از کالای ایرانی پیشرو باشد، گفت: ایجاد مشوق برای تولید کالاهای ایرانی، کنترل بازار و مدیریت وضع تعرفه ها نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

دولت لایحه بودجه را به دور از احساسات ارائه دهد

یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: : ما باید برای عبور از فشار تحریم‌ها برنامه داشته باشیم و در شرایط فعلی یکی از مصادیق این موضوع می‌تواند تدوین لایحه‌ بودجه سال آینده توسط دولت به دور از احساسات و با درک شرایط خطیر کنونی باشد.

رضایت حجاج و زائران اولویت سازمان حج و زیارت است

رضایت حجاج و زائران اولویت سازمان حج و زیارت است

عراق برای خرید تجهیزات نیروگاهی از ایران قراردادش با جنرال الکتریک آمریکا را کنسل کرد/ وزرای بعثی در کار شرکت‌های ایرانی سنگ‌اندازی می‌کردند

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: در حال حاضر بزرگترین قرارداد در حوزه نیرو بین شرکت‌های ایرانی و دولت عراق برای تامین بخش زیادی از توربین و تجهیزات نیروگاه‌های عراق در حال نهایی شدن است کیفیت تجهیزات ایرانی به حدی بالا است که دولت عراق قرارداد خو

بد مسکنی 20میلیون ایرانی/ وزارت راه‌وشهرسازی باید 900هزار مسکن طی یک سال بسازد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۲۰ میلیون از جمعیت ایران در شرایط بد مسکنی به سر می‌برند گفت: دولت در تلاش است تا با بازآفرینی شهری، احداث مسکن در روستاها و تحویل مسکن مهر نیاز متقاضیان این بخش را تأمین کند.

طرح ایرانی؛ پوشاک ایرانی

اگر همه تولیدکنندگان ایرانی در کنار خودشان از خلاقیت هنرمندان طراح ایرانی بهره بگیرند شاهد پوشاک ایرانی بر قامت هر ایرانی خواهیم بود.

قدیری ابیانه: میزان بدهی دولت به ازای هر ایرانی حدود 10 میلیون تومان است

محمدحسن قدیری ابیانه گفت: دولت برای برای اینکه حقوق‌ها به موقع پرداخت شود و امورات اولیه جاری انجام شود مجبور است پول مردم استفاده کند؛ بنابراین تاکنون میزان بدهی دولت به ازای هر ایرانی حدود 10 میلیون تومان است.

دولت پیمانکاران را ملزم به استفاده از کالای ایرانی کند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت خودش باید در زمینه استفاده از کالای ایرانی پیشگام باشد و در قراردادها پیمانکاران را ملزم به استفاده از کالای داخلی کند.

جوانان مجری مصوبات مرکز الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت در آینده هستند

یک عضو اندیشکده علوم اجتماعی مرکز الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت با تاکید بر اینکه جوانان مجری مصوبات این‌مرکز در آینده هستند، گفت: الگوی پیشرفت ناظر به آینده است اما در این مسیر از شرایط گذشته و شرایط حال نیز بهره می‌برد بنابراین جوانان نقش اصلی اجرای مصوب

مصاحبه| سخنگوی نجباء: ایران در همه شرایط در کنار عراقی‌ها بوده است/حزب‌الله در هیچ جنگی تنها نخواهد ماند

ایران در سطح رهبری، دولت و ملت در همه زمینه‌ها از ما حمایت کرده‌اند و خون ایرانی‌ها با خون ما عجین شده، ایران مستشاران خود را برای کمک به ما به عراق اعزام کردند، ایران سلاح در اختیار عراق قرار داد، ایران هرگز هیچ کمربند انفجاری به عراق ارسال نکرد..

ضرورت حمایت دولت‌های ایران و روسیه از بخش‌ خصوصی دو کشور در شرایط تحریم

روسای­ اتاق های بازرگانی ایران و روسیه با هم دیدار و بر ضرورت حمایت دولت‌های دو کشور از بخش‌ خصوصی دو طرف در شرایط تحریم تاکید کردند.

جوانان مجری مصوبات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در آینده هستند

یک عضو اندیشکده علوم اجتماعی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با تاکید بر اینکه جوانان مجری مصوبات این‌مرکز در آینده هستند، گفت: الگوی پیشرفت ناظر به آینده است اما در این مسیر از شرایط گذشته و شرایط حال نیز بهره می‌برد بنابراین جوانان نقش اصلی اجرای مصوبات

قاسمی:برای احقاق حقوق اتباع ایرانی درحال رایزنی با گرجستان هستیم

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در رابطه با عدم اجازه دولت گرجستان به برخی از اتباع ایرانی در مبادی ورودی این کشور گفت: اتباع اخراج شده کشورمان مورد حمایت دولت ایران هستند و برای احقاق حقوق آن‌ها در حال مذاکره با تفلیس هست

داربی ایرانی‌های قطر/ شکست طارمی برابر ابراهیمی و خانزاده

داربی ایرانی‌های لیگ ستارگان قطر به سود تیم ابراهیمی و خانزاده به پایان رسید تا شرایط برای تیم طارمی سخت شود.