آغاز کوچ پاییزه عشایر تهران/ برخورد با متخلفانی که در مسیر کوچ مانع ایجاد می کنند

کوچ پاییزه عشایر استان از مناطق ییلاقی (سردسیر) به سمت مناطق قشلاقی (گرمسیر) از ۱۵ شهریورماه جاری آغاز شد و به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت.مطالب مرتبط

آغاز کشت پاییزه در بهمئی

کشت پاییزه در ۱۷ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی بهمئی آغاز شد.

تسهیلاتی که تنها به نام عشایر تمام می‌شود!

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: پول و اعتبار تخصیص یافته به عشایر در مناطق عشایر نشین هزینه شود.

70 درصد چشمه های خشکیده عشایر کهگیلویه و بویراحمد پر آب شد

گچساران - ایرنا- معاون اداره کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارندگی های پاییزه در این استان موجب جوشش و جاری شدن 70 درصد از چشمه های آب خشک شده عشایری این استان شد.

برخورد مرگبار سه خودرو در مسیر زاهدان - خاش

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: براثر برخورد سه وسیله نقلیه شامل پژو، پراید و کامیون در مسیر زاهدان - خاش سه نفر کشته و یک نفر مجروح شدند.

آغاز کشت پاییزه کلزا درشهرستان باشت

همزمان باکشت پاییزه محصولات کشاورزی، کشت کلزا درشهرستان باشت آغاز شد.

آغاز کشت پاییزه کلزا درشهرستان باشت

همزمان باکشت پاییزه محصولات کشاورزی، کشت کلزا درشهرستان باشت آغاز شد.

برداشت هندوانه پاییزه در شهرستان میناب آغاز شد

بندرعباس - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب گفت: برداشت هندوانه پاییزه در سطح 200 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان آغاز شد.

آغاز کشت پاییزه در شهرستان لنده

کشت پاییزه در زمین‌های کشاورزی دیم و آبی شهرستان لنده آغاز شد.

آغاز جشنواره ملی مرکبات اقوام و عشایر در قائم شهر

رئیس اداره امور عشایری مازندران گفت: سومین جشنواره ملی مرکبات اقوام و عشایر با حضور 22 استان از دیشب در شهرستان قائم شهر آغاز به کار کرد.]]>

لرستان| ساماندهی پنج‌شنبه بازار در کوهدشت؛ برخورد با مسافربرهای شخصی

رئیس پلیس راهور شهرستان کوهدشت با اشاره به ساماندهی پنج‌شنبه‌بازار در مجاورت ترمینال هجرت این شهرستان گفت: پلیس راهور کوهدشت با خودروهای مسافربر شخصی مسیر کوهنانی که سبب ایجاد ترافیک در شهر می‌شوند طبق قانون برخورد می‌کند.

برداشت هندوانه پاییزه در هرمزگان

برداشت هندوانه پاییزه از چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی هرمزگان آغاز شد.

باسوادی 71 درصد عشایر کشور/ 25 درصد گوشت کشور توسط عشایر تولید می‌شود

رئیس سازمان بسیج عشایر کشور با اشاره به اینکه منابع خوبی در قلمرو عشایر وجود دارد، گفت: با توانمندسازی عشایر آمادگی لازم برای خودکفایی در زمینه گوشت قرمز، کشاورزی، دامداری، زیتون پروری و تولید لبنیات وجود دارد.

38 درصد عشایر آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه هستند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با اشاره به اینکه 15 هزار و 599 خانوار عشایری در این استان زندگی می کنند، گفت: 6 هزار خانوار از این تعداد با 38 درصد پوشش از خدمات بیمه اجتماعی روستاییان استفاده می کنند.

با خاطیان دیدار پرسپولیس و سپاهان برخورد خواهد شد

تهران- ایرنا- رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به حواشی ایجاد شده در دیدار پرسپولیس و سپاهان قطعا پس از بررسی کامل با خاطیان برخورد خواهد شد.

واگذاری زمین به عشایر در اراضی پایاب سد خداآفرین آغاز شد

بیله‌سوار - فرماندار بیله‌سوار گفت: واگذاری زمین به عشایر این شهرستان در اراضی پایاب سد خداآفرین در شمال استان اردبیل به صورت رسمی آغاز شد.

عشایر مناطق گرمسیری قصرشیرین

ایرنا-قصرشیرین- تصاویر حضور عشایر ایل های قلخانی، کلهر و سنجابی در مناطق قشلاق و گرمسیری شهرستان قصرشیرین با آغاز فصل سرما را نشان می دهد.عکس: سید امید کرندی*6*11*

مانع تراشی در مسیر محرومیت زدایی لنده خیانت است

یاسوج - ایرنا- طرح محرومیت زدایی از لنده در کهگیلویه وبویراحمد به همت بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان در حالی وارد فاز ارائه طرح ها ازسوی دستگاه های اجرایی شده که مهمترین اصل درمسیر توسعه و اجرای موفقیت آمیز آن در وهله نخست ایجاد هماهنگی بیشتر و پرهیز

برداشت هندوانه در خنج

برداشت هندوانه پاییزه در خنج آغاز شد. پیش بینی می شود تا پایان پاییز 3 هزار تن هندوانه، دورهمی های یلدای مردم استان و دیگر استان های کشور شیرین می کنند.

آغاز برداشت هندوانه پاییزه از زمین‌های کشاورزی سندرک

برداشت هندوانه پاییزه از ۲۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی بخش سندرک آغاز شد.

ایده‌های کارآفرینی در مسیر ایجاد ظرفیت‌های شغلی حمایت می شوند

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با تأکید بر لزوم اشراف کارآفرینان به مسائل اقتصادی قبل از ورود به این عرصه گفت: از ایده‌های کارآفرینی در مسیر ایجاد ظرفیت‌های شغلی حمایت می‌کنیم.